Harcerskie zimowisko

17/02/2010 | 01:13

Przez pięć dni harcerze Hufca ZHP w Łańcucie brali udział w zimowisku zorganizowanym w Zespole Szkół w Czarnej. Ponad 140 harcerek i harcerzy od soboty brało udział w grach, zabawach, i zawodach sportowych opartych na metodzie harcerskiej.

W zimowisku wzięły udział drużyny z gminy Białobrzegi, Czarna i Markowa. Tam obecnie są najprężniej działające drużyny harcerskie i zuchowe i ci harcerze najczęściej uczestniczą w akcjach organizowanych przez hufiec. Zimowisko jest cykliczną imprezą, która instruktorzy starają się każdego roku zorganizować w innym miejscu i z innymi atrakcjami.

W ciągu tych pięciu dni harcerze uczestniczyli w zajęciach metodycznych, poznawali historię harcerstwa oraz techniki harcerskie. Pogoda sprzyjała wyjściom w teren więc rozgrywana była gra terenowa po Czarnej oraz bieg biatlonowy ze strzelaniem. Częstym elementem programu były zawody sportowe na hali, mecze w piłkę nożną, siatkową i ręczną. Dzień kończyły tradycyjne spotkania na tzw. świeczkowisku, raz na wesoło, raz na poważnie. Jednego wieczoru harcerze mogli zobaczyć pokaz ratownictwa zaprezentowany przez 4 Drużynę Wędrowniczą z Białobrzegów. W walentynki odbył się Wielki Bal Walentynkowy.

Mirosław Mac

Doxycycline online order Flovent Doxycycline Flovent without prescription Fluticasone online Fluticasone