Pieśni Maryjne w Cerpiszu

Maj 19th, 20109:30 pm @ admin


Pieśni Maryjne w Cerpiszu

W Cierpisz 16 maja odbył się II Przegląd Pieśni Maryjnej „Cześć Maryi”. To cykliczne wydarzenie organizowane jest w terminie możliwie najbliższym do daty urodzin Jana Pawła II. Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem „Młodzież w hołdzie Maryi i Papieżowi Polakowi, który odszedł, ale pozostał z nami”.

Impreza kierowana była do zespołów młodzieżowych, tak aby tradycje śpiewania pieśni maryjnych rozprzestrzenić i promować wśród młodego pokolenia. Każdy zespół prezentował 3 pieśni przy wykorzystaniu podkładu muzycznego lub z towarzyszeniem zespołu muzycznego bądź też a’capella.

W przeglądzie wzięły udział zespoły Varium z Rzeszowa, Campari z Handzlówki, Zespół wokalny z Cierpisza, Con Cuore z Cierpisza, „Rigo” z Rogóżna, Zespoły wokalne z Głuchowa, Soniny, Albigowej i Laszek koło Radymna. W trakcie przeglądu prezentowane było także Sanktuarium Maryjne w Hyżnem. Impreza nie miała charakteru rywalizacji, a prezentacji dorobku zespołów.

Po przeglądzie odbyło się spotkanie towarzyskie, na którym swoje wiersze zaprezentował Stanisław Kiełb – poeta z Kosiny. Do tańca przygrywała kapela Wysoczanie.

Organizatorem przeglądu było Centrum Kultury Gminy Łańcut, Parafia w Cierpisz oraz organizacje społeczne działające w Cierpiszu. Przegląd był jednym z pierwszych punktów rozpoczynających się Dni Gminy Łańcut. Ich otwarcia dokonał wójt Zbigniew Łoza w trakcie swojego przemówienia.