Zlot Harcerskich Pokoleń

23/11/2009 | 23:33

harcerze_510W przyszłym roku przypada okrągła rocznica 100-lecia harcerstwa. Z inicjatywy komendanta Hufca ZHP w Łańcucie, podharcmistrza Marka Ożoga, z tej okazji na wakacjach Komenda Hufca organizuje Zlot Harcerskich Pokoleń. Odbędzie się on na polanie leśnej przy obozie harcerskim Hufca Łańcut w Majdanie Sopockim (gmina Susiec) w dniach 9-11 lipca 2010 roku. W miejscu tym od lat na wakacjach wypoczywają kolejne pokolenia harcerzy.

Zapraszamy obecnych i byłych zuchów, harcerzy, instruktorów, przyjaciół  i sympatyków ZHP, rodziców oraz całe rodziny, jednym słowem wszystkich, którzy chcą wśród leśnej przyrody wrócić wspomnieniami do pięknych lat dzieciństwa czy młodości, zobaczyć uroki Puszczy Solskiej, wykąpać się w zalewie, pokazać dzieciom czy wnukom inny sposób życia – zachęca harcmistrz Halina Szymańska, komendantka Kręgu Instruktorów i Starszyzny Harcerskiej „Więź” w Łańcucie.

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do dnia 31 marca 2010 roku. Szczegółowe informacje zamieszczane będą systematycznie na stronie hufca www.lancut.zhp.pl oraz w Serwisie Kluczlancucki.pl. który objął zlot patronatem medialnym.

Na szlakach harcerskiej przygody.

Andrzej Małkowski

„(…) I wciąż – tak jak dawniej – pociąga swą osobowością i zdumiewającym dziełem. Dziełem, które wciąż trwa i rozwija się, przełamując bariery czasu, zaburzeń historycznych, przeobrażeń ustrojowych.”

dh. Aleksander Kamiński

Olga Małkowska

„ Bo trzeba mieć zbroję silną, zbroję ducha, ( …) taką zbroję, która nawet

w najtrudniejsze czasy chroni duszę przed utratą wiary w lepszą przyszłość, w zwycięstwo dobroci i prawdy.”

To Oni : Andrzej Małkowski i Olga z Drahonowskich Małkowska – „ myślą skrzydlaci, czynem bogaci ” – stali się Twórcami Polskiego Harcerstwa.

W dniach 9 – 11 lipca 2010 r. z inicjatywy komendanta Hufca ZHP Łańcut dh. phm. Marka Ożoga odbędzie się Zlot Harcerskich Pokoleń z okazji 100 – lecia Harcerstwa, które jest jednym z najstarszych ruchów wychowawczych na ziemiach polskich. Mimo zmiennych kolei historii trwa na straży sformułowanych 100 lat temu ideałów, zawartych w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim – służby Bogu, Polsce

i Bliźnim.

Spotkanie odbędzie się na urokliwej polanie, przy obozie harcerskim Hufca Łańcut

w Majdanie Sopockim gm. Susiec pow. Tomaszów Lubelski.

„ Gdy słońce nad ziemią schyli się nisko, wieczorną piosenkę zagra las,

siądziemy dokoła wielkiego ogniska i dobrze Ci będzie wśród nas.”

Zapraszamy obecnych i byłych zuchów, harcerzy, instruktorów, przyjaciół

i sympatyków ZHP, rodziców oraz całe rodziny, jednym słowem

WSZYSTKICH,

którzy chcą wśród leśnej przyrody wrócić wspomnieniami do pięknych lat dzieciństwa czy młodości, zobaczyć uroki Puszczy Solskiej, wykąpać się w zalewie, pokazać dzieciom czy wnukom inny sposób życia.

A gdy zapadnie mrok i zabieleją rozpięte namiotowe płótna, nad którymi cichym łopotem czuwać będzie nasza biało – czerwona, udamy się na polanę, gdzie zasiądziemy w kręgu ognia – ileż to już harcerskich pokoleń tak siedziało…

Czerwono i złoto zabłysną płomienie, iskierki pełne słonecznego żaru polecą wysoko ku ciemnozielonym gałęziom sosen i świerków – tak jak nasze wspomnienia, myśli, pragnienia, a wesoła piosenka połączy nas wszystkich w bratnim kręgu przyjaźni.

Nie jest ważny wiek, organizacyjna przynależność, ale chęć dzielenia radości

ze wspólnego pobytu życzliwych sobie ludzi.

„ Niech długo dymi Wasz ogień ” – taki napis znajduje się na kominku,

podarowanym przez szkockie skautki, Watry (domu o trzech ścianach, otwartym na południe) w Sromowcach Wyżnych.

Niech w 100 – lecie Harcerstwa nasz ogień zapali serc ludzkich watry i przekaże wspaniałą wieść, iż służba ciągle trwa i trwać będzie mimo przeciwności losu,

gdyż Ideały nigdy się nie starzeją.

Odpowiedz na wezwanie Pierwszej Harcerki – Oleńki :

„ Więc laska w łapę, na ramię plecak i w drogę. Gdy biwak w lesie rozłożysz, wnet dymu zdradzi cię woń, duch lasu przyjdzie do ciebie, wywiedzie z mroku szałasu, czar dziwny rzuci na ścieżki, na leśnych mokradeł toń…”

i zawitaj na Zlot do Majdanu Sopockiego.

„ Nie marnujmy bracia chwili, pijmy tego lasu czar!

Jasnych chwil jest tak niewiele i tych później będzie żal.”

Czuj! Czuwaj!

hm. Halina Szymańska

komendantka Kręgu Instruktorów i Starzyzny Harcerskiej „ Więź ” w Łańcucie

Doxycycline online order Flovent Doxycycline Flovent without prescription Fluticasone online Fluticasone