Co stosować do zabezpieczania twarzy w okresie chłodów? Dbamy o cerę w niskich temperaturach.

przez | 9 kwietnia 2024
Nadchodzi czas chłodów, czyli sezon dość ciężki dla odsłoniętych części ciała, szczególnie skóry na twarzy i rękach. Poza wspomaganiem jej od wewnątrz koniecznie trzeba postawić na produkty zabezpieczające ją od zewnątrz i chroniące ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na nasze nieszczęście, ogrzewanie w pomieszczeniach, w których zwykle spędzamy czas i różnica temperatur między temperaturą panującą na zewnątrz a tą, którą utrzymujemy we wnętrzach, także potrafi zaszkodzić.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac
Skóra każdego człowieka potrzebuje silniejszej pielęgnacji i ochrony gdy na zewnątrz hula wiatr. Nie tylko warto pokrywać ją konkretnymi kosmetykami kiedy spędzamy czas na świeżym powietrzu (spacery, narty), lecz również gdy spędzamy czas w ogrzewanym mieszkaniu czy biurze. Zimne powietrze i silny wiatr potrafią wysuszyć i zafundować nam przemarznięcie, natomiast suche powietrze z centralnego ogrzewania w pomieszczeniach również pozbawia skórę wody i działa przesuszająco. Vichy kremy lub emulsje powinny pomóc, zwłaszcza linia Vichy skóra wrażliwa. Nawet w przypadku cery tłustej należy zaopatrzyć się w krem albo fluid, który zagwarantuje zabezpieczenie przed chłodnym wiatrem i niskimi temperaturami. Sporo marek wzbogaca swoje kosmetyki mocno odżywiającą wodą termalną, m.in.zweryfikuj stronę kącik kawowy stacja paliwlinia La Roche Posay kremy na dzień i na noc – klik . Sporo wiodących marek kosmetycznych oferuje serię zimowych kosmetyków do skóry wrażliwej, bo wiele kobiet z cerą normalną lub mieszaną w okresie zimowym ma cerę wrażliwą. La Roche Posay skóra wrażliwa to seria idealna dla takich osób, ponieważ seria ta zawiera nie tylko kremy na dzień, chroniące ciało przed chłodem, ale też kosmetyki wzmacniające skórę, łagodzące i regenerujące naskórek podczas snu. Marka Vichy kremy na dzień i na noc też ma bardzo dobre, dlatego dobrze jest zestawić ofertę obu tych linii. Nawilżanie skóry wrażliwej zimą nie jest łatwe, ponieważ nawet popularne składniki preparatów nawilżających mogą ją uczulać, lecz linia „Vichy skóra wrażliwa” na pewno sprawdzi się nawet u kobiet o wymagającej cerze. La Roche Posay kremy również produkuje z ograniczeniem komponentów mogących wywołać podrażnienie.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Dbanie o skórę kosmetykami z linii La Roche Posay skóra wrażliwa trzeba uzupełnić prawidłowym odżywianiem. Zwiększona ilość płynów (np. letnia woda z miodem i cytryną) nie tylko przyczyni się do poprawienia odporności, ale też pozwoli pozbyć się toksyn i przyspieszy przemianę materii, co dla cery także jest ważne. Do diety w chłodniejszych miesiącach warto dodać też pokarmy nawilżające i bogate w witaminy A i E – roche posay skóra wrażliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*