Zmiany, które zupełnie odmieniają

przez | 6 lutego 2024
Dziś zmienić wygląd można na różne sposoby, najbardziej jednak efektowne zmiany dają zmiany, które zupełnie odmieniają. Stosuje się do tego celu rozmaite sztuczki, jedną z nich jest przedłużanie krótkich włosów. Jeżeli wybieramy się na wielką imprezę albo spotykanie z ludźmi, na których musimy zrobić jak najlepsze wrażenie, powinniśmy pomyśleć o przedłużeniu włosów – o ile oczywiście nasze własne są krótkie.

Przedłużanie realizuje się z reguły poprzez doczepianie włosów – najczęściej cieniutki pasm, które mogą być – w zależności od wykorzystanej metody – albo doczepiane do włosów naturalnych przy pomocy cienkich silikonowych taśm, albo przy pomocy małych metalowych obrączek, metalowych tulejek czy też przy pomocy wosku. Oczywiście metod jest przynajmniej kilka. To jaką wykorzystamy zależy w szczególności od rodzaju naturalnych włosów – jak bardzo są krótkie, czy są przesuszone, czy z kolei przetłuszczają się, jak również od ich grubości i łamliwości. Dlatego nim wybierzemy konkretną metodę powinniśmy szczegółowo poznać zastosowanie każdej z nich, jak również ich plusy i minusy.

Profesjonalne dopinanie włosów polega na takim ich doczepieniu, żeby cała fryzura wygląda naturalnie, a miejsca doczepienia nie rzucały się w oczy.

Zaciekawił Cię rozważany w tym miejscu temat i poszukujesz poza tym uzupełniających wiadomości? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym artykule (https://www.maruna.wroclaw.pl/fitoterapia/)!

Istotne jest także aby stosowana metoda nie niszczyła naszych włosów, na co może mieć wpływ chociażby wykorzystanie wysokiej temperatury (np. w przypadku wosku). W cenie są także rozwiązania, które umożliwiają kilkukrotne użycie tych samych pasm, przy równoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa włosów. Z kolei ci, którzy chcieliby szybko zmienić swój wygląd będą zwracać uwagę na te metody, dzięki którym błyskawicznie można doczepić włosy. Dla takich osób odpowiednią metodą będą mikroringi, a więc wymienione już wcześniej metalowe obrączki. Jest to szybka, a jednocześnie stosunkowo tania metoda, stąd też jest zadaje się najbardziej znana. Do tańszych metod doczepiania włosów należy też metoda clip on/off, a więc pasemka włosów mocowane za pomocą klipsów. Jednakże przy tej metodzie włosy mogą nie trzymać się mocno i istnieje ryzyko ich zsuwania się.

Niezależnie od tego jaką metodę wybierzemy, należy pamiętać że takie włosy musowo należycie pielęgnować.

Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*