Jak należy wybierać zapach kosmetyków oraz jak długo jest on wyczuwalny?

przez | 7 lutego 2024
Gdy zdecydowałaś się już na określony typ perfum i chcesz nabyć je na zimę, na lato, do pracy, na randkę czy też na wieczór lub ważne spotkanie, możesz teraz przystąpić do doboru zapachu, który będzie spełniać postawione przez Ciebie zadania.
Jakie to muszą być kryteria? Nie ograniczaj się więc tylko do kryterium: „aromat mi się podoba”, ponieważ to kryterium jest oczywiście istotne, ale nie może być jedyne.

czysta woda

Autor: McKay Savage
Źródło: http://www.flickr.com
zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Muszą być brane pod uwagę także inne cele, jakie mogłyby się przydać. Zwróć uwagę na osoby, w obecności których będziesz przebywać.

Gorąco namawiamy do zgłębienia większej ilości postów na ten temat. Jeżeli Cię on intryguje, to zobacz witrynę (http://www.reformastudio.pl/gen-factor/), na której opublikowane są uzupełniające teksty.

Nie może to być przecież tego typu zapach, że udając się na spotkanie ze swoim dyrektorem, użyjesz perfum, które będą Ci się podobać, ale które będą wzbudzały niezwykle niepochlebne reakcje u dyrektora. Sześć rzeczy, które powinnaś mieć w szafce w sezonie jesienno-zimowym: warto tu trzymać się klasyki, tego typu zasady stosują bowiem dobre pensjonaty przy doborze swoich mebli oraz aranżacji wnętrz.

Zastosowanie zasady klasyki rekomendują także podręczniki savoir-vivre przy wyborze napojów oraz potraw na istotne imprezy, na których będą osoby, których upodobania smakowe są przeróżne. Ta zasada w każdym przypadku się sprawdza. Jeśli wybierasz zapachy, wąchając perfumy we flakonie, po naniesieniu ich na dłoń, robisz pewien błąd, i to z kilku powodów. Pierwszy generalny czynnik jest taki, że duża część mieszkańców naszego kraju wydziela zapachy w czterech fazach oraz podczas dowolnej fazy aromat jest nieco odmienny.

Po otwarciu flakonu wyłania się na krótki czas zapach zdominowany przez zawarty w perfumach alkohol, który przynosi ze sobą niektóre najbardziej dominujące nuty zapachowe. Na zakupy należy udawać się, gdy skóra jest czysta oraz pozbawiona aromatu kosmetyków i perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*