Dbanie o skórę i włosy to podstawa, jako, że to właśnie one wpływają w pierwszym rzędzie na naszą atrakcyjność

przez | 2 lipca 2023
W sprzedaży pojawiają się tale nowe produkty, które mają służyć ich pielęgnacji i poprawie wyglądu. Co więcej, wiele z takich preparatów wzmacnia jednoczenie skórę, jak i włosy. Należy do nich między innymi popularny w ostatnim czasie olejek arganowy.

skóra

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Skład chemiczny olejku powinien być w 100% naturalny, co znaczy, że specyfik winien zawierać jedynie olejek, bez sztucznych dodatków. W takim przypadku olejek będzie działał najbardziej intensywnie, a ściślej mówiąc witamina E, która jest nadrzędnym składnikiem olejku. Jest ona jak wiemy najważniejszą witaminą wpływającą na witalność skóry oraz włosów, stąd tez właśnie tego rodzaju produkt (np. takiej marki jak lokikoki.pl/firm-pol-1237898820-Goldwell.html) jest doskonałym rozwiązaniem dla opakowania dla gastronomii na pakujmy.pl wszystkich osób, które się z nimi borykają. W jaki sposób działa?

Olejek przede wszystkim silnie odżywia i nawilża skórę i włosy. Spełnia także funkcje ochronne – ochraniając organizm przed szkodliwym promieniowaniem oraz niekorzystnymi temperaturami, a także regenerujące – ogranicza zmarszczki, przyspiesza gojenie ran, jak również ogranicza problemy dotyczące zapalenia skóry (łuszczyca, łojotok). W przypadku włosów pełni przede wszystkim funkcję wzmacniającą. Jeśli mamy kłopoty z łamliwymi, przesuszonymi włosami zamiast stosować produkt typu brylantyna, który je nabłyszczy lub serum, opłaca się sięgnąć po olejek arganowy – produkt na . Stosowany na włosy zregeneruje je, a także pozwoli szybciej zlikwidować łupież.

cera

Autor: fotolia.com
Źródło: fotolia.com

Olejek ma rozległe zastosowanie bowiem używa się go nie tylko w celach kosmetycznych i zdrowotnych, ale także jako produkt spożywczy. W dodatku jego uniwersalność widoczna jest w tym, że olejek może być używany przez wszystkich – osoby dorosłe, ale także niemowlęta, czy osoby posiadające wrażliwą skórę lub przez alergików. Jego skład całkowicie naturalny nie podrażnia żadnej skóry, stąd też wykorzystywany w stosownych proporcjach jest doskonałym preparatem odżywczo-regenerujący. Źródło: lokikoki.pl.

Coraz częściej dodawany jest jako składnik kosmetyków – kremów, czy serum, niemniej najlepsze efekty daje stosowany w naturalnej postaci.
Dostaniemy go na pewno w aptece, czy w sklepach internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*