Szybkie oczyszczanie skóry przed sezonem wiosenno-letnim dla każdej cery. Porady zawodowej kosmetyczki.

przez | 16 października 2023
Gdy zbliża się sezon wiosenno-letni i nagle jest na tyle przyjemnie, iż możemy pokazać większą powierzchnię ciała, sporo pań zaczyna lekko panikować. Skóra po zimie może być przesuszona, a twarz zmęczona niskimi temperaturami i powietrzem przesuszonym przez ogrzewanie.

Trudno o uniwersalne sposoby na oczyszczanie skóry dla wszystkich rodzajów cery, lecz profesjonalna kosmetyczka doradzi nam, jakie produkty mogą być konieczne i jakie działania trzeba poczynić, żeby oczyszczanie zakończyć pożądanym skutkiem. Treściwe i efektywne maseczki, peelingi i toniki można przygotować samodzielnie w domu. Przy odrobinie dobrych chęci mocne oczyszczanie skóry wejdzie na stałe do naszego repertuaru i gorące lato nie nadejdzie niespodziewanie – aktualna oferta oczyszczania skóry.

zdrowa skóra

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Sesje oczyszczające skórę Palomar, przeprowadzone przez kosmetologa w salonie kosmetycznym, przynoszą uczucie świeżości i odmiany, ale nie ma żadnych przeszkód, żeby wykonać kilka z nich w domu samodzielnie. Od czego powinniśmy zacząć? Odpeelingu.

Jeśli takiego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis (http://domsenioramarconi.pl/dieta-dla-seniora/), który na pewno też przyciągnie Twoją uwagę.

Ciało możemy odświeżyć peelingiem z mielonej kawy lub cynamonowym, a posiadaczki skóry wrażliwej – peelingiem cukrowym. Peelingi te można bez problemu wykonać w domowym zaciszu, a jako oleju bazowego użyć oleju dostosowanego do potrzeb naszej skóry. Na twarz należy zastosować peeling o drobniejszych ziarnach – ten z miodu i cynamonu będzie dobry dla wszystkich cer poza suchą. Cera sucha i wrażliwa doceni płatki owsiane albo otręby połączone z jogurtem naturalnym i miodem. Żelowe kapsułki – rybki – zawierające witaminy A i E mogą być składnikiem peelingu albo mogą być zaaplikowane razem z kremem po gruntownym oczyszczaniu.

Bardzo ważne jest, by zawartość kapsułki nałożyć jako jeden kosmetyk lub jako kosmetyk ostatni, bo jeśli nałożymy olej z kapsułki, a później krem, skóra nie wchłonie wartościowych składników kremu nałożonych na olejek. Po peelingu twarzy warto zastosować tonik, jaki zamknie pory, załagodzi podrażnienia i przygotuje skórę na nałożenie kolejnego preparatu, natomiast peeling całego ciała dobrze jest zakończyć chłodnym prysznicem, jaki będzie miał zbliżone zadanie.

Zdarza się, iż to, co oferuje nam domowa kosmetyczka to zbyt mało. Wtedy najlepiej iść do zaprzyjaźnionego, nowoczesnego gabinetu i skonsultować stan swojej cery z kosmetologiem, a potem zaplanować serię zabiegów Palomar (interesujący wpis) zamykających naczynka albo dotleniających skórę po zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*