Kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji

przez | 15 stycznia 2023
Wielu na pewno marzy o efektownych puszystych i błyszczących włosach, bujnych jak lwia grzywa. Dzisiaj realne staje się uzyskanie imponujących efektów przy pomocy różnych technik zagęszczania czy przedłużania włosów, oferowanych w renomowanych salonach fryzjerskich.

Wykładając sporą sumkę można przez dłuższy czas cieszyć się efektami działania przeszkolonych fryzjerów. Niestety większość tych stylizacji nie ma wieloletniego efektu. W związku z tym jak zwykle najważniejsza jest odpowiednia, codzienna dbałość o włosy, żeby zachowały zdrowie oraz wspaniały wygląd na długie lata. W tym celu niezbędne są szczotki oraz szampon dopasowane do rodzaju włosów. Obecnie sprzedawane szczotki do włosów zrobione są najczęściej z plastików w połączeniu z metalowymi elementami, zwierzęcym włosiem czy coraz popularniejszymi dodatkami ceramicznymi – .

szczotka do włosów

Poszukując właściwej szczotki dla siebie, należy mieć wiadomość, że każdy rodzaj włosów toleruje inną szczotkę. Przykładowo, rozczesując włosy kręcone najlepiej używać szczotki z dziurkami w obudowie, gdy włosy lubią się tłuścić, należy używać szczotki z naturalnego włosia, natomiast w przypadku włosów przesuszających się, czyli jednocześnie również delikatnych, dobrze użyć szczotki pneumatycznej, to znaczy z otworkami w główce.

Równie duże znaczenie dla utrzymania pięknych włosów ma odpowiedni szampon, dopasowany nie tylko do rodzaju włosów, lecz również w zależności od tego, jak często myjemy głowę. Pewne szampony mają dużą ilość cząsteczek aktywnych, które w nadmiarze mogą przyczynić się do uwrażliwienia skóry na głowie albo matowienie włosów, czyli wynik dokładnie przeciwny do zamierzonego. Jakiś czas temu uważano, że szampon nie jest kosmetykiem, tylko pełni funkcję środka czystości. Jednak dziś wiadomym jest w zasadzie, że właściwy szampon nie tylko ładnie pachnie, dobrze domywa, ale poza tym dba o włosy jak też skórę głowy.

Spodobał Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę dystrybutor olejów pod tym adresem. Zobaczysz tam więcej informacji na podobny temat.

Na rynku na powszechne są teraz szampony do włosów przetłuszczających się, suchych, mieszanych, dla osób z problemem nadmiernego wypadania włosów czy do skóry z łupieżem. Jest szampon do częstego mycia lub szampon oddziałujący bardzo intensywnie ale do okresowego stosowania. Ważne zatem, aby dobrze się rozejrzeć zanim dokona się zakupu tego kosmetyku.

Kategoria: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*