Towary eko – gdzie i jak ich szukać?

przez | 20 czerwca 2023
Moda na produkty ekologiczne pokazuje, że sięgamy po kosmetyki i żywność wyższej jakości. Jednak nie wszystko, co droższe i w ładnym pudełku jest najzdrowsze.

Wybierając kosmetyki naturalne, warto rozpocząć od dobrego sklepu.

Półka oznaczona tabliczką kosmetyki ekologiczne nie zawsze pokazuje autentycznie to, czego nam potrzeba. Mylące bywają też nazwy: naturalny krem aloesowy potrafi zawierać skrajnie inne składniki. Najważniejszym krokiem jest zatem wybór właściwego sklepu na zakupy. Dobry sklep ekologiczny poleca swoim klientom przede wszystkim wyroby z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i bez sztucznych utrwalaczy.

krem do twarzy aa

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Zwracaj uwagę na etykietę

Wszystkie ważne informacje ujawnia rzecz jasna etykietka i to ona rozwiewa tajemnice produktu. W przypadku gdy jest przepełniony liczbami, to możesz mieć pewność, że to tylko powierzchownie eko produkt. Im więcej ingrediencji pochodzenia organicznego, tym autentycznie lepiej. Najbardziej wartościowe wyroby nie zawierają syntetycznych zapachów i nie powodują reakcji alergicznej.

Pożywienie spod znaku eko

Warto pamiętać, że żywność niekoniecznie oznacza ekologiczne uprawy. W tym wypadku reguły wyznacza Wspólnota Europejska i to ona decyduje o odpowiednich certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce muszą być więc uprawiane na zdrowej ziemi i bez używania chemicznych oprysków(Gdańsk bayer priorin ceneolokalnie). Wybierając choćby olej z wiesiołka, podobnie jak w przypadku kosmetyków trzeba przeczytać jego skład.

Upewnij się, że ta wskazówka z www (https://enneurope.pl/) nie umknie Twej uwadze, gdyż opisuje konkretnie tego typu problematykę, jak artykuł, który dokładnie w teraz widzisz.

Naturalnie pozostałe sztuczne elementy powinny budzić podejrzenia.

Ceny produktów ekologicznych

Powoli uczymy się, że za jakość musimy płacić trochę więcej. Jednak tutaj też nie można zbyt wierzyć wysokim cenom. To ogólnie znany chwyt handlowy, który bazuje właśnie na tej naszej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki okazują się droższe, ale nie są to produkty na tyle luksusowe, żeby mogli kupować je jedynie najbogatsi.

Bądź uważny

Często zakupy zaczynamy sondażem na stronach www – zgłębiamy opinie o artykułach, decydujemy się na sprawdzonych producentów (Lubin biokap nutricolor). To dobry trend, choć realnie używają go tylko uparci i dociekliwi. Najważniejsze to nie pozwolić się oszukać cenie i opakowaniu, a w rzetelnym sklepie takiego problemu nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*