Jak troszczyć się o uzębienie?

przez | 8 kwietnia 2023
Lśniący uśmiech prezentujący bielutkie zęby to nie jedynie atrybut człowieka sukcesu, ale również marzenie każdej z nas. Poznaj najistotniejsze potrzeby Twych ząbków!
Codzienna higiena uzębienia. To do znużenia przywodzone zdanie wydaje się oczywiste.

Niestety, badania pokazują, iż w dalszym ciągu wiele

jak robić zęby

Autor: Axami
Źródło: Axami

osób niedostatecznie troszczy się o powszednią higienę uzębienia lub myje ząbki niedokładnie. Wskazane jest zatem jest przypomnieć, iż mycie ząbków przez 2-3 minuty co najmniej dwa razy na dzień, a najrozsądniej każdorazowo jedzeniu, jest kluczowe w wojnie o biały uśmiech. Poza ząbkami trzeba czyścić również język, na którym zbierają się mnogie mikroorganizmy tworzące osad – szczególnie pomocna strona. Poniektóre szczoteczki zawierają specjalną nawierzchnię czyszczącą określoną dla języka. Mycie ząbków nie ogranicza się jednakże jedynie do szczotkowania. Aby skutecznie zadbać o ząbki, musimy też za każdym razem dokonywać oczyszczenia powierzchni międzyzębowych z pomocą nitek dentystycznych, jakie najczęściej zawierają fluor. Nitkowania trzeba dokonywać z góry na dół, by nie kaleczyć dziąseł. Celem zwiększenia ochrony jamy ustnej, należałoby także płukać ją przeznaczonymi do tego celu płynami. Osadzanie się nazębnego kamienia jest to proces naturalny, który dotyczy nawet osób myjących ząbki po każdym posiłku. Do jego powstawania przysparzają się resztki pożywienia, drobnoustroje a także substancje zawarte w ślinie. Nie jest możliwe bezpieczne i efektywne usunięcie go samodzielnie w domku. W związku z tym też, ażeby zatroszczyć się o ząbki (klinika dentystyczna Aurident Wrocław), dentysta z Wrocławia zaleca raz na sześć miesięcy udać się do gabinetu stomatologicznego na zabieg nazwany scalingiem.

dentysta z Wrocławia

Autor: Wen Chen
Źródło: http://www.flickr.com

Plusy zdrowej diety łączymy na ogół z jej dobroczynnym wpływem na nasze organy wewnętrzne lub cerę. Ale przecież też zęby (Zobacz stomatolog Wola Centrum Stomatologiczne Demed) czerpią z jedzenia ważne dla siebie składniki – portal Centrum stomatologiczne Aurident zapraszamy! Ażeby troszczyć się o wytrzymałość ząbków, powinniśmy dostarczać im właściwą ilość wapnia, najrozsądniej w zestawieniu z witaminą D, która ułatwia jego wchłanianie.

Wapń znajdziemy przede wszystkim w mleku i jego przetworach tj. jogurt naturalny bądź sery. Sporą jego ilość zawierają też sardynki a także śledzie z puszki, orzeszki, warzywa strączkowe jak też pełnoziarniste pieczywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*