Dermokosmetyki – czym są oraz co można powiedzieć na temat ich działania

przez | 14 lutego 2023
Nazwa dermokosmetyki powstała z połączenia dwóch różnorodnych pojęć – farmaceutyków oraz kosmetyków. Najczęstszymi towarami, które są zaliczane do dermokosmetyków są kremy przeciwzmarszczkowe oraz także kremy nawilżające. Dermokosmetyki mieszczą mnóstwo cennych aktywnych substancji, które działają podobnie do leków, gdyż mieszczą one substancje biologiczne. Dlatego dermokosmetyki mają o wiele wyższe działanie od wielu zwyczajnych kosmetyków, jest ono w dużej mierze szersze.

kosmetyki marki Garnier

Autor: Macnetize.com
Źródło: http://www.flickr.com
Powinno się wspomnąć, że dermokosmetyki to towary, które są przeznaczone jedynie do zewnętrznego stosowania, a więc są to różnorodne kremy, balsamy czy też emulsje, które nanosi się na skórę. Produkty o pokrewnym działaniu jakie posiadają dermokosmetyki, ale przyjmowane wewnętrznie, a więc ustnie noszą nazwę nutrikosmetyków.

Dermokosmetyki dobrych i renomowanych marek mogą dostarczyć faktycznie o wiele lepsze wyniki niż zwyczajne kosmetyki, chociaż naturalnie efekty te nieraz są uzależnione od indywidualnych czynników. U jednej osoby ten sam dermokosmetyk zdoła przynieść wręcz wspaniałe efekty, u innej będą one nieznacznie słabsze. Tak samo jest także ze zwykłymi kosmetykami. Dlatego decydując się na wykorzystanie dermokosmetyków wypada dobierać je pod kątem indywidualnym – polecana apteka (zobacz igły do insuliny) internetowa.

Ważne jest też zastosowanie ich ściśle z przeznaczeniem oraz z zaleceniami albo instrukcją, które znajdują się na opakowaniu. Nieprawidłowe użytkowanie dermokosmetyków może sprowadzić wręcz odwrotne rezultaty do oczekiwanych, tak samo jak w wypadku użytkowania leków lub typowych kosmetyków.

Dermokosmetyki mają nieraz wyższą cenę aniżeli zwykłe kosmetyki, wobec tego decydując się na ich zakup należałoby kupować jedynie artykuły, jakie pochodzą od sumiennych i renomowanych marek i fabrykantów. Nieraz nazwa dermokosmetyki zdoła być wykorzystywana w wypadku zwyczajnych kosmetyków jako prosty chwyt marketingowy, co daje sprzedawcom możliwość podniesienia ceny.

Dlatego kupując dermokosmetyki pożądane byłoby upewnić się, czy interesujący nas towar naprawdę posiada lepsze właściwości od zwykłych kosmetyków. Dużo informacji zdołamy pozyskać przez poznanie się z efektem działania takiego wyrobu czy jego składem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*