Odsysanie tłuszczu – czytaj na ten temat nieco więcej

przez | 28 marca 2023
Odsysanie tłuszczu jest zabiegiem polegającym na likwidowaniu nadwyżki tłuszczu z wyselekcjonowanych okolic ciała. Nie jest metodą na odchudzanie, przynosi możliwość modelowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest redukcja masy ciała a przemiana kształtu. W czasie operacji usuwa się nadwyżkę tkanki tłuszczowej z wyselekcjonowanych okolic, pozostawiając pod skóra warstwę tkanki tłuszczowej o grubości 1cm.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – planowanie zabiegu operacyjnego odbywa się w czasie konsultacji przed operacją, polega na dokładnym oznakowaniu miejsc zaplanowanych do operacji. Zazwyczaj odsysanymi okolicami sylwetki u kobiet są: brzuch, , boczne okolice ud, boczna powierzchnia ramion, . U panów: brzuch, klatka piersiowa. Przed operacją stosowana jest profilaktyka przeciwzakrzepowa i antybiotykowa. Operacja trwa 2-3 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym. Zaraz po zabiegu pacjent ma założone specjalne ubranie uciskające, jakie powoduje należyte obkurczanie się skóry w miejscach odsysanych a także redukuje obrzęk . Ubranie ściskające trzeba nosić całodobowo przez 3 tygodnie, zaś dalsze 3 tygodnie przez dwanaście godzin w ciągu doby. Niekiedy konieczna może być operacja plastyczna brzucha.

Innym zabiegiem odchudzającym jest liposukcja ultradźwiękowa efekty której utrzymują się całkiem długo. To bezpieczny zabieg wykorzystujący nieinwazyjne fale ultradźwiękowe w celu eliminacji niepożądanych komórek tłuszczowych. Kształtuje sylwetkę oraz redukuje centymetry w obwodzie ciała
Przez działanie ultradźwiękami o określonej, małej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia wywołuje rozbicie komórki tłuszczowej, natomiast uwolnione w ten sposób tłuszcze są przede wszystkim przemieszczane przez układ naczyniowy jak też limfatyczny do wątroby, gdzie ulegają przemianie materii . W tenże sposób można przyśpieszyć efekt redukcji nadmiaru tłuszczu na przykład ud, bioder albo ramion.

Przyrząd do liposukcji ultradźwiękowej ma też głowicę na podczerwień IR – grzejącą obszary poddawane działaniu ultradźwięków. Zestawienie tych dwóch bodźców powoduje, iż rezultaty terapii są bardzo widoczne a zabieg (mezoterapia wrocław) jest doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*