Jakim sposobem być eleganckim mężczyzną

przez | 5 lipca 2023
Golenie to dla faceta ogromnie ważna czynność. Dla nastolatka jest to następny etap w procesie stawiania się dorosłym. Prawie każdy mężczyzna pamięta, z jaką satysfakcją nosił pierwszy wąsik. Chociaż potem mógł postanowić o goleniu się „na gładko”, ten moment pamiętać powinien.

golenie i kremy

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie się to czynność niezwykle przyjemna, są panowie, którzy uważają tę czynność za jedną z najprzyjemniejszych chwil w trakcie poranka. Z jakiego powodu golenie jest tak miłe? Przede wszystkim przez wykorzystywane do tej czynności gadżety. Mężczyźni dzielą się na zwolenników maszynek elektrycznych i na zwolenników pędzla. Oba sposoby są dziś równie skuteczne, a więc dobór metody jest uzależniony wyłącznie od upodobań użytkownika. Golenie maszynką na żyletki będzie w sam raz dla mężczyzn lubiących dokładność. W owej metodzie nie ma miejsca na omyłki, należy wykazać się cierpliwością jak też delikatnością. Proces golenia to cały, długi obrzęd.

Wpierw musimy rozprowadzić za pomocą wody trochę mydła d​o golenia. Konieczny jest odpowiedni pędzelek; najdroższe a zarazem najodpowiedniejsze są te wykonane z włosia końskiego albo borsuczego. Bardziej ekologiczne usposobieni mężczyźni (czy po prostu – oszczędni) używają pędzelków tańszych, wykonanych z syntetycznego włosia. W ów sposób sympatyczne zwierzątka nie tracą żywota. Następnie powinniśmy odpowiednio delikatnie używać żyletki. Konieczna tutaj będzie daleko idąca rozwaga i delikatność, gdyż zbyt mocny ucisk na skórę może powodować skaleczenia, które są dosyć bolesne i przedstawiają się ładnie.

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com
Doskonałe golenie maszynką na żyletki – czyli takie gdy nie widać na naszej buzi zadraśnięć – wymaga czasu. Musimy po prostu nabrać wprawy. Po goleniu najlepiej użyć płynu po goleniu Taylor of bond street () w charakterze wykończenia całego rytuału – w pewnym sensie jako wiśnia na torcie. Dużo mniej pracochłonną metodą golenia się jest użycie maszynki elektrycznej. Jej zaletą jest to, że przebieg golenia jest jednocześnie rodzajem masażu buzi.

Jeżeli szukasz podobnych materiałów na prezentowany temat, to śmiało przeczytaj to użyteczne źródło (https://kesbet.pl/) – ono też okaże się dla Ciebie wartościowe.

Oczywiście i w tym wypadku również zwieńczeniem jest użycie ulubionej wody toaletowej Baxter of California. Szykowny mężczyzna „od brody się zaczyna”. Następnym etapem jest rozważanie stosownej garderoby. Wbrew pozorom dres nie wszędzie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*