Nowoczesne metody i zabiegi używane obecnie w kosmetycznych gabinetach.

przez | 30 kwietnia 2023
Kosmetyczny przemysł rozwija się cały czas dynamicznie, oferowane są coraz to nowe zabiegi i specyfiki, jakie mają pomóc kobietom zachować piękny wygląd. Jedną z takich nowinek są nutrikosmetyki, nazywane również tabletkami urody. Mają one postać kapsułek, saszetek lub tabletek, a systematycznie spożywane nie tylko będą odżywiać, lecz również regenerują i chronią skórę, włosy i paznokcie.

I jest to, w odróżnieniu do klasycznych kosmetyków, ochrona od środka, czyli podanie organizmowi odpowiednich minerałów i witamin. Nutrikosmetyki mają tak dobrany skład, aby zredukować procesy starzenia się skóry i polepszyć formę paznokci i włosów. Po pierwsze są to odpowiednie witaminy, a jeśli chodzi o minerały wapń, żelazo, cynk oraz magnez. Z powodu tego, że każdy ma nieco inne potrzeby na witaminy i minerały, to nutrikosmetyki sprzedawane są w rozmaitych odmianach, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych – wellderm.pl/oferta/zabiegi-od-a-do-z/czekoladki-esthechoc/. Powinno się je dobierać dopasowane do potrzeb, bo tylko wtedy będą miały właściwą skuteczność.

kosmetyki

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Inną nowością, od niedawna dostępną w wielu kosmetycznych gabinetach, są nici happy lift. Są one świetną metodą na odzyskanie młodszego wyglądu skóry, która już wieku 30 lat u niejednej pani zaczyna się starzeć. Pojawiają się na niej zmarszczki, co będzie przede wszystkim rezultatem zwiotczenia mięśni. Do niedawna jeszcze poprawa tego była związana z koniecznością ingerencji chirurgicznej, jednak dzisiaj dzięki opisywanym niciom można rzeczywiście sporo wykonać ze swoją twarzą – kliknij tutaj. Nici te zrobione są ze specjalnego materiału, jaki stymuluje produkcję kolagenu w komórkach, a równocześnie sam się wchłania po kilku miesiąca.

Natomiast sam zabieg polega na tym, że niezwykle cienkie nici wprowadzane są w wybranych miejscach pod skórę, powodując jej odpowiednie napięcie i ułożenie. Zabieg (bb glow zabieg) ten w zasadzie jest bezbolesny i bezinwazyjny i daje od samego początku widoczne efekty, a będzie się utrzymywał nawet dwa lata. Po niecałym roku nici zostają rozpuszczone, ale na dwa razy większą ilość czasu pozostaje powstały dookoła nich kolagenowy szkielet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*