Do jakich zdrowotnych celów używa się laser? Jakie zabiegi dzięki niemu można wykonać?

przez | 27 kwietnia 2023
Laser frakcyjny jest najbardziej odpowiedni do odmładzania twarzy, rąk lub dekoltu, jest także rekomendowany do likwidowania blizn potrądzikowych. Laser CO2 tworzy wiązkę dwutlenku węgla, co sprawia, iż zachodzi błyskawiczna odnowa stref zniszczonych. Użycie lasera frakcyjnego znacznie poprawia stan skóry, szczególnie w dziedzinie pigmentacji a także rozszerzonych porów.

Depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite
Komórki skóry właściwej poddane działaniu lasera wytwarzają nowe struktury kolagenu i zachodzi proces remodelowania takiej substancji, więc zabiegi laserowe są zdecydowanie dobrym wyborem w dziedzinie usuwania blizn potrądzikowych, zmian skórnych, a także piegów. Zabieg laserem może się odróżniać zależnie od zdefiniowanych ustawień – czy to pod kątem ilości otworów, lecz również pod kątem mocy oraz okresu trwania impulsu. Im bardziej znacząca moc lasera i czas trwania impulsu, tym większa inwazja, większy stan zapalny, lecz również bardziej zadowalające efekty odmładzania.

Zależnie od właściwości skóry oraz możliwości pacjenta wybiera się określone parametry impulsu. Tego rodzaju zabieg jest w sumie bezbolesny, wykorzystuje się znieczulenie miejscowe. Po przeprowadzonym zabiegu, przez 2-3 godziny pacjent może czuć dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce, w jakim wykorzystywany był laser jest czerwone, skóra zaś wygląda na dość mocno naciągniętą. Czasami może i wystąpić obrzęk. Po około sześciu dniach od zabiegu zanika rumień, zaś skóra nabiera brązowego kolorytu. W tym właśnie czasie jesteśmy w stanie już stosować makijaż i powrócić do normalnej aktywności. Takie leczenie potrzebuje około tygodnia czasu, żeby skóra wróciła do normy. Przez zabiegiem laserowym obowiązkowo trzeba odbyć konsultację lekarską. Lekarz (terapia małżeńska bydgoszcz) przeprowadzi wywiad oraz wyjaśni pacjentowi zasady takiego zabiegu.

w laboratorium - laser

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności razem podejmą decyzję o inwazyjności planowanej metody (laser tarnów). Pacjent otrzyma zalecenia odnoszące się do postępowania przed a także po zabiegu oraz receptę na krem znieczulający, który koniecznie trzeba stosować godzinę przed zabiegiem. Ilość powtarzania zabiegów jest ustalana przez lekarza, a jest zależna od wielu czynników, między innymi, od typu zmian. Właściwie w całym kraju można wykonać takie zabiegi, lecz na pewno jak laser Tarnów zasługuje na specjalne zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*