Co zamiast zębów, które się wyrwało, czyli najlepsze metody na uzupełnienie stanu swojego uzębienia.

przez | 18 czerwca 2023
Niewłaściwe odżywanie, spora ilość cukrów i niewłaściwa higiena ust często będą się kończyć powstawaniem dziur w zębach. Systematycznie leczone pozwalają najczęściej dotrwać takim zębom do później starości, lecz jakieś zaniedbania w tym kierunku mogą się skończyć tym, że trzeba będzie zęba usunąć. I nawet utrata tylko jednego może sprawić sporo problemów w szczęce.

Przez to, że na jednej stronie będzie zęba brakować to mogą się pojawić przechylenia i wypychania sąsiadujących zębów, o stronie estetycznej nie wspominając. U części osób w wyniku braku paru zębów mogą się nawet pojawić kłopoty z językiem, a w skrajnym przypadku zęby mogą zwyczajnie wypaść. Obecnie nowoczesna stomatologia oferuje kilka różnych sposobów na przywrócenie brakującego uzębienia. O tym co to dokładnie jest i które z nich można będzie wykorzystać u danej osoby najlepiej wypowie się jakiś dobry dentysta kraków, do jakiego koniecznie należy pójść, jeżeli się będzie coś w tym temacie planować.

Aranżacja gabinetu stomatologicznego

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/2013/11/05/gabinet-dentystyczny-nowoczesna-aranzacja-wnetrz/

Jeżeli będzie się chciało aby nowe zęby były wytrzymałe, trwałe i co najważniejsze praktyczne, to najskuteczniejszą techniką będą w takim przypadku implanty zębów kraków. Ta nowoczesna technologia polega na tym, że w kości dziąsła wkręca się specjalne tytanowe wkręty, na których następnie można trwale odbudować zęby, których brakuje. Stomatolodzy zalecają, żeby o implantach myśleć odpowiednio wcześnie po wyrwaniu starego zęba – po kilku latach kości szczęki mogą na tyle zaniknąć, że aby implant mógł trzymać się należycie, to może być niezbędna odbudowa kości, co wiązać się będzie ze znacznie większymi wydatkami i dłuższym czekaniem.

Jednak pamiętać trzeba że planując implanty zębowe kraków trzeba dokładnie się zbadać, ponieważ zabieg ich wstawienia spowodować może pewne powikłania.

Jeśli ten wątek jest dla Ciebie ciekawy oraz chcesz uzyskać więcej danych na ten temat, to pojawiła się oryginalna strona (https://www.mammamed.pl/), którą dobrze jest przeczytać.

W pierwszej kolejności pacjent musi mieć dobry ogólny stan zdrowia, bez żadnych przewlekłych chorób, takich jak nowotwory, cukrzyca czy alergie. Nie powinno się niczego zataić w czasie wywiadu, gdyż wykonanie zabiegu wstawiania implantów wiąże się z koniecznością znieczulenia, a w takim przypadku trzeba zawsze być ostrożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*