Co zamiast zębów, które się wyrwało, czyli najlepsze metody na uzupełnienie stanu swojego uzębienia.

przez | 6 lutego 2024
Niewłaściwe odżywanie, spora ilość cukrów i niewłaściwa higiena ust często będą się kończyć powstawaniem dziur w zębach. Systematycznie leczone pozwalają najczęściej dotrwać takim zębom do później starości, lecz jakieś zaniedbania w tym kierunku mogą się skończyć tym, że trzeba będzie zęba usunąć. I nawet utrata tylko jednego może sprawić sporo problemów w szczęce.

Przez to, że na jednej stronie będzie zęba brakować to mogą się pojawić przechylenia i wypychania sąsiadujących zębów, o stronie estetycznej nie wspominając. U części osób w wyniku braku paru zębów mogą się nawet pojawić kłopoty z językiem, a w skrajnym przypadku zęby mogą zwyczajnie wypaść. Obecnie nowoczesna stomatologia oferuje kilka różnych sposobów na przywrócenie brakującego uzębienia. O tym co to dokładnie jest i które z nich można będzie wykorzystać u danej osoby najlepiej wypowie się jakiś dobry dentysta (zobacz też: dobry stomatolog puławy) kraków, do jakiego koniecznie należy pójść, jeżeli się będzie coś w tym temacie planować.

Aranżacja gabinetu stomatologicznego

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/2013/11/05/gabinet-dentystyczny-nowoczesna-aranzacja-wnetrz/

Jeżeli będzie się chciało aby nowe zęby były wytrzymałe, trwałe i co najważniejsze praktyczne, to najskuteczniejszą techniką będą w takim przypadku implanty zębów kraków. Ta nowoczesna technologia polega na tym, że w kości dziąsła wkręca się specjalne tytanowe wkręty, na których następnie można trwale odbudować zęby, których brakuje. Stomatolodzy zalecają, żeby o implantach myśleć odpowiednio wcześnie po wyrwaniu starego zęba – po kilku latach kości szczęki mogą na tyle zaniknąć, że aby implant mógł trzymać się należycie, to może być niezbędna odbudowa kości, co wiązać się będzie ze znacznie większymi wydatkami i dłuższym czekaniem.

Jednak pamiętać trzeba że planując implanty zębowe kraków trzeba dokładnie się zbadać, ponieważ zabieg ich wstawienia spowodować może pewne powikłania. W pierwszej kolejności pacjent musi mieć dobry ogólny stan zdrowia, bez żadnych przewlekłych chorób, takich jak nowotwory, cukrzyca czy alergie. Nie powinno się niczego zataić w czasie wywiadu, gdyż wykonanie zabiegu wstawiania implantów wiąże się z koniecznością znieczulenia, a w takim przypadku trzeba zawsze być ostrożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*