Jaka jest najnowsza propozycja przychodni dermatologii?

przez | 21 kwietnia 2023
Współczesna kultura bardzo dużą wagę przykłada do piękna i młodości. Powoli do lamusa odchodzi ideał starego człowieka jako szczytu jego rozkwitu. Na nieszczęście dziś w wyższym stopniu liczy się wygląd zewnętrzny niż to co człowiek do przekazania. Cóż, takie czasy nastały. Najlepiej zilustrują to dane ekonomiczne. Rynek kosmetyczny w Polsce to jeden z najbardziej dynamicznie rozkręcających się segmentów gospodarki. W roku 2012 uzyskał on 2% skok (do dwudziestu miliardów złotych).

wellderm.pl

Ekonomiści przewidują, iż w ciągu 3 lat sięgnie on dwadzieścia trzy miliardy złotych, a więc około jednego mld złotych rocznie. To w warunkach spowolnienia gospodarczego i jeszcze nie zupełnie zażegnanego kryzysu jest bardzo dobrym rezultatem. Jak wynika z komunikatów ekonomistów, największą popularnością wśród konsumentów cieszą się kosmetyki pielęgnacyjne służące do zlikwidowania cellulitu, tak jak te: wellderm.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi/redukcja-tkanki-t%C5%82uszczowej/cavi-lipo/. Są to środki wysoce wyspecjalizowane przez co drogie. Zarazem poprzez przeróżnego rodzaju działania promocyjne ze strony Ministerstwa Gospodarki są mocno promowane za granicą.

Niestety, nie zawżdy kremy i maseczki pomagają. Czasami trzeba ze skórnymi problemami zwrócić się do lekarza dermatologa, a ten być może pokieruje nas do doktora medycyny estetycznej, ażeby usunął on wszelkiego rodzaju niedoskonałości (sprawdź ofertę na- szczotka do oczyszczania twarzy) za pomocą zabiegów laserowych ingerujących w głębsze warstwy skóry (pełna oferta).. W specjalistycznej jednostce można wyeliminować przy pomocy lasera medycznego Palomar kłopoty ze skórą z tzw. pajączkami. Podobnie w centrum dermatologii estetycznej przy pomocy lasera Palomar redukowane są wszelkiego typu blizny.

Zabiegi tego typu winny być przeprowadzane przez wprawnych doktorów dermatologów bądź lekarzy medycyny estetycznej, w żadnym przypadku nie przez kosmetyczkę (pomimo iż w naszym kraju brak jest jednoznacznych przepisów określających jakie zabiegi ma prawo przeprowadzać kosmetyczka, a które są zarezerwowane wyłącznie dla doktora medycyny estetycznej). Współcześnie rynek usług medycyny dermatologicznej – podobnie jak rynek kosmetyków – rozwija się bardzo dynamicznie. Zaleca się pacjentkom zdrowy rozsądek jak i skorzystanie w bardziej trudnych przypadkach z pomocy lekarza dermatologa. Każdy zabieg trzeba skonsultować ze swym lekarzem, który pokieruje do specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*