Młodszy wygląd? Tłuszcz na twarzy coraz mocniej ceniony przez Polki – czytaj na ten temat więcej

przez | 7 kwietnia 2023
Kult piękna ogarnął już prawie całą naszą planetę, dla którego jesteśmy w stanie zrobić wiele. Czasem nawet za wiele.

Nieważne, czy mamy 15, 30, czy 50 lat. Fakt jest jeden – wszystkie chcemy wyglądać piękne. Dla piękna jesteśmy w stanie przeżyćw stanie wytrzymać katorgi, aby móc równać się z pięknościami z TV lub okładek kobiecych czasopism. Jedne próbują upięknić siebie makijażem, inne poprzez diety i fitness, jeszcze inne stawiają na coraz bardziej skomplikowane zabiegi kosmetyczne A gdy one nie spełniają już w 100% swojej roli, stawiają na bardziej restrykcyjne sposoby – operacje plastyczne. Jakie?

Wszystkie zapewne wiemy, że największą zmorą kobiet, niezależnie od wieku, jest cellulit. Współczesne oferty salonów kosmetycznych wypełnione są po brzegi kuszącymi hasłami typu laser (zobacz: lasery ginekologiczne sprzedaż) spalanie, i tym podobne. Przeglądając kobiece czasopisma natkniemy się na tysiąc porad dotyczących tego, jakie zabiegi na cellulit wybrać. Najtańsze, zaczynające się od kosztów 100-200zł za zabieg to specjalne masaże antycellulitowe, przeprowadzane pod ciśnieniem i zwane profesjonalnie endermologią. Dalej mamy do wyboru mezoterapię, polegającą na wstrzykiwaniu podskórnie różnych substancji, poprawiających mikrokrążenie i przyspieszających redukcję tłuszczu. Podobny efekt ma wywołać drenaż limfatyczny wykonywany specjalnym aparatem, odprowadzającym nadmiar wody z organizmu oraz usprawniającym krążenie.

zabieg

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

W dalszej kolejności jest coraz bardziej ekstremalnie, bo możemy wybrać zabiegi na cellulit, takie jak: laser na podczerwień, ultradźwięki i karboksyterapię – zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla celem rozbicia tkanki tłuszczowej.
Gdy nie mamy dosyć zabawy, liposukcja kolan może dodatkowo ulepszyć nasze ciało. Taki zabieg zaliczany jest już pod operację i chociaż trwa krótko, wymaga odpoczynku. Liposukcja kolan w formie klasycznej przeprowadzana jest za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w rurkę, którą wprowadza się do kolana po wykonaniu kilku nacięć. W niektórych przypadkach do liposukcji używa się specjalne strzykawki pobierające tłuszcz albo ultradźwięki. Należy pamiętać, że tak jak każda operacja, liposukcja niesie za sobą ryzyko powikłań.

Gdy kobieta jest nieco starsza, kolagen zanika, skóra wiotczeje, a na buzi gromadzi się coraz więcej zmarszczek. Wówczas doskonałą metodą odmładzającą jest tłuszcz na twarzy. Zabieg taki, nazywany lipofilling polega na przeszczepieniu skóry z innego miejsca ciała w celu pobrania z niego tłuszczu z zastosowaniem na twarz. Trwa krótko, bo zaledwie 40-50 min, a już po kilku dniach rekonwalescencji możemy cieszyć się swoim nowym image.
Wystarczy przejrzeć kilka archiwalnych zdjęć popularnych celebry tek i porównać do ich obecnego wyglądu, żeby przekonać się, że tłuszcz na twarzy użyło już wiele z nich. I to nie tylko dojrzałych dam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*