Jak zaawansowane urządzenia mogą pomóc w redukcji niepotrzebnej tkanki tłuszczowej

przez | 28 czerwca 2023
Wielu ludzi marzy o tym, żeby mieć szczupłą sylwetkę i wielu z tych ludzi jest też sporo w stanie wyłożyć na realizację swoich marzeń. Jednym z największych problemów które się wiążą z wyglądem jest nadwaga. Wpływa na to wiele różnych czynników. Siedząca praca, brak aktywności fizycznej i niewłaściwe odżywianie sprawiają szybkie przybywanie kilogramów i powiększanie się sylwetki.

Recepta na taki stan rzeczy jest wprawdzie niezwykle prosta, ale dla wielu osób wymagająca za dużo wysiłku i wyrzeczeń. Należy w pierwszej kolejności zmienić żywieniowe zwyczaje, ograniczyć podjadanie chipsów, ciastek i innych przekąsek, a w ich miejsce wprowadzić warzywa i owoce. Kolejną rzeczą jest większa aktywność, tu także należy wstać z wygodnego fotela, ubrać sportowe ubranie i przejść się na rower, siłownię czy basen. To także wielu osobom sprawia duży problem, najbardziej chciałyby one mieć doskonałą figurę bez żadnego wysiłku, z możliwością jedzenia wszystkiego co będzie się chciało. To wszystko będą obiecywać tak popularne w ostatnim czasie diety cud, lecz oczekiwania te spełnia również współczesna medycyna medycyna estetyczna – (laseroterapia lubuskie) – czytaj więcej o lipolaserze.

laser

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

W gabinetach kosmetycznych ogromną popularność zaczynają notować zaawansowane urządzenia służące do eliminacji tłuszczu. Jeszcze do niedawna wśród takich zabiegów panowała liposukcja, która była jednak bolesna i inwazyjna. Techniki obecnie używane stosują zupełnie odmienne procesy, powodujące rozkład tłuszczowych komórek bez konieczności niebezpiecznej ingerencji w organizm.

Jedna z takich nowości to lipolaser, urządzenie emitujące w specjalny sposób skoncentrowaną wiązkę laserowego światła. Pod jego wpływem komórki tłuszczowe zaczynają się rozpadać i są wydalane z organizmu, ten zabieg jest zupełnie bezpieczny dla pozostałych tkanek takich jak skóra, naczynia krwionośne czy nerwy. Zupełnie inną technikę wykorzystuje kriolipozliza, tu z kolei wykorzystuje się niższe temperatury w celu zamrożenia tłuszczowych komórek – poznaj, czym jest kriolipoliza. Pod wpływem niskich temperatur komórki te umierają i także za jakiś czas są w całości usuwane z ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*