Jak sposób dbać o brodę – wiele sposobów wyczytasz w tym artykule.

przez | 26 czerwca 2023
Szykowny facet powinien umieć zadbać o swoje owłosienie. Mycie, układanie i strzyżenie, to jedynie część zabiegów. Należy również sięgnąć po wosk do wąsów i olejek, lub balsam do brody.
Stylizacja zarostu potrzebuje wielu zabiegów, by mężczyzna nie wyglądał jak Tarzan.

Żeby móc go jakoś wystylizować nie obejdzie się bez strzyżarki, bądź trymera, czy nawet maszynki jednorazowej.
podróż

Autor: Farouk Systems
Właściwym rozstrzygnięciem dla pana o kwadratowej twarzy jest taka stylizacja, która zniweluje te cechy. Można ów wynik osiągnąć na rozmaite metody. Przede wszystkim powinno się starać się po bokach ciąć krótko, a na policzkach cokolwiek dłużej. To przyniesie efekt przedłużenia twarzy. Przy kształcie twarzy (peny do makijażu – maszynka do permanentnego) trójkątnej dobrą alternatywą będzie ogolenie policzków, które ze względu na kształt twarzy są zazwyczaj za mocno uwydatnienie – przejrzyj stronę meskiezaciecie.pl. Niezwykle istotne jest w tym wypadku, aby boki zostały nieogolone i dość mocno uwydatnione.
Skoro mężczyzna zdecyduje się nosić zarost, powinien o niego się troszczyć. Dziko wzrastający zarost nie pasuje szykownemu panu. Wosk ogólnie zezwala ułożyć wąsa. Naturalnie włosy zarostu kiełkują w dół i błyskawicznie zaczynają docierać do ust. Sprawia to niemiłe uczucie (istotnie odnajdziesz ), wygląda nieestetycznie i do tego taki wąs szybko się brudzi.
Olejek do brody jest nieco mniej znany aniżeli wosk, jednakże świetnie się sprawdza przy pielęgnacji włosów brody. Służy nawilżeniu owłosienia i cery brody. Dzięki temu włosy się subtelnie świecą i w dotyku są zdrowe. Najistotniejsze jest to, że odżywiona cera przestaje świerzbić, a włosy przestają się tak skręcać i ciągnąć.
Olejek kładzie się najpierw na dłoń, a następnie rozciera go drugą dłonią. W następnej kolejności wciera się olejek w głąb brody, do samej skóry. Ponieważ olejek ma natłuszczać i nawilżać, najlepiej jest użytkować go zaraz po kąpieli, bądź myciu brody, lecz dopiero na wysuszone włosy. Większość olejków posiada specjalne aplikatory, jakie nadają im aptecznego charakteru.

Po tym zabiegu przychodzi moment na przyzwoite czesanie zarostu. Najpierw czeszemy całość pod włos, a później już z włosem i układamy bryłę brody. Dzięki temu rozczeszemy ją dobrze i dodatkowo rozprowadzimy równo olejek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*