Czy robinie fotografii w studio fotograficznym różni się od fotografii plenerowej?

przez | 31 maja 2022
Jeżeli rozpoczynasz właśnie swoją przygodę z fotografią studyjną i masz przekonanie, że w miejscu stworzonym dla fotografów wszystkie zdjęcia okażą się doskonałe i to wręcz bez znacznego wysiłku, to możesz się niezwykle zaskoczyć.
Choć fotografowanie w studio otwiera przed fotografem dużo nowych perspektyw, to i tutaj istnieje naprawdę wiele możliwości zrobienia pomyłek.

spojrzenie

Autor: Evandro Felippe
Źródło: http://www.flickr.com
Często niezwykle poważnych. Czytając poniższy artykuł bez trudu się zorientujesz, że nawet znaczne pomyłki wykonywane podczas pracy w studio robią zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Dlatego też nie ma się co wstydzić braku znajomości tematu, lecz raczej tego, że nie robi się niczego, aby ten brak wiedzy wyeliminować.

Każda następująca strona (https://medicus.ie/pl/2/lekarz-rodzinny-internista) zawiera jedynie interesujące wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długo, więc śmiało kliknij również tutaj.

Niechaj ten artykuł stanowi dla Ciebie inspirację. Fotografowanie w prawidłowo urządzonym studio jest związane z całkiem innymi wymogami i stawia przed nami zupełnie inne wyzwania, niż robienie zdjęć plenerowych. To fakt, że jest to przestrzeń bez wątpienia bardziej komfortowa, w której mamy zupełną kontrolę nad zupełnie wszystkim, co jest dla nas istotne z punktu widzenia fotografii.

Nie oznacza to jednak jeszcze, że nie ma miejsca tu na popełnianie jakichkolwiek błędów. Wręcz przeciwnie. Ten artykuł ma na celu, jeżeli nawet nie zapobiec popełnianiu pomyłek (ponieważ błądzić jest rzeczą ludzką), to chociaż uprzedzić, że tego typu możliwość niestety istnieje. Właściciel studio wynajmowanych fotografom, przykładowo na godziny i osoby, które są w tego typu miejscach jako obsługa czy asysta, prawidłowo w tej chwili wiedzą, o co chodzi.

Sami w czasie wizyty w jakimś studio oraz w czasie rozmów prowadzanych z ludźmi, byliśmy zaskoczeni, jak wielu zawodowych fotografików z niezwykle okazałą listą publikacji, wystaw czy też wyróżnień na różnych konkursach, po przekroczeniu progu studio niestety zaczyna przypominać bezradne dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*