Jak można jeszcze zadbać o swą cerę?

przez | 10 marca 2022
Większość ludzi marzy o pięknej, gładkiej i nieskazitelnej cerze. Jednak niestety niezwykle często jest to wyłącznie niedoszłe pragnienie. Okazuje się bowiem, że wystarczy tylko kilka niewielkich zmian w powszedniej pielęgnacji i w trybie życia, żeby zdobyć wyśniony efekt.
Należałoby pamiętać o tym, że czasami mniej oznacza więcej.

twarz

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com
Odnosi się to szczególnie w kwestii kosmetyków rodzaju anti-aging. Stosunkowo często zdaje się nam, że im częściej będziemy ich używać, bardziej młodo będziemy wyglądać. Jednak nakładanie zbyt dużej ilości produktów do pielęgnacji ciała, dla przykładu z różnorakimi kwasami i przeprowadzanie zabiegów (chociażby peelingów chemicznych), które powodują, że skóra jest nieco bardziej w Kolorze czerwonym i się łuszczy, może niestety przyczynić się do powstawania zmarszczek.

Jeżeli uważasz, że te informacje są wartościowe, to odsyłam do źródła (https://smartbodytrainer.pl/oferta/grupowe-treningi-personalne-gdansk/) – tam także są podobne dane, które warto przeczytać.

Cera jest bowiem narażona na wysuszenie, podrażnienia czy też bardzo małe obrzęki, które mogą przyspieszyć proces starzenia. Dlatego też rzeczywiście warto mieć świadomość tego, że umiar oraz zachowanie zdrowego rozsądku jest najlepszym wyjściem.

maszynki do strzyżenia

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
manicure

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często napotkamy się też ze stwierdzeniem, że im mniej znaczy więcej. Mieć świadomość tego trzeba, że nie można przesadzać, gdyż może to spowodować więcej problemów, niż pożytku. Niezwykle ważne jest również to, aby starannie usunąć makijaż i wszelkie zanieczyszczenia, które zgromadziły się na cerze przez cały dzień. Dlatego też trzeba czyścić twarz, jednak nie można by wykonywać tego zbyt często.

Jeśli chciałabyś mieć nieskazitelną i gładką cerę, to napierw pozbądź się martwego naskórka. Cykliczne złuszczanie usprawnia odbudowę komórek, dopomaga w produkcji kolagenu oraz elastyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*