Jakie możemy wyróżnić typy liposukcji?

przez | 5 kwietnia 2023
W związku z faktem, że regularnie rośnie liczba osób, które dotknięte są nadwagą, odsysanie tkanki tłuszczowej cieszy się niezwykle znaczną popularnością.
Osoby, u których ćwiczenia fizyczne oraz dieta nie przyniosły wymaganych rezultatów, poddać się mogą zabiegowi odsysania tłuszczu.

Liposukcja jest to zabieg refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia pod wymogiem, że dotychczasowe metody terapii są nieskuteczne. Liposukcji nie możemy traktować jako formy redukowania wagi. Zabieg tego typu przynosi doskonałe wyniki, gdy modelujemy sylwetkę. Tkanka tłuszczowa bardzo często jest gromadzona w obrębie talii, brzucha lub ud. U co poniektórych mężczyzn można zaobserwować ginekomastię. W wypadku SAL do obcowania posiadamy z klasyczną odmianą liposukcji. Rurkę z plastiku nazywaną kaniulą wprowadza się do tłuszczowej tkanki i podłącza się do szczególnego aparatu. W związku z tym, że to narzędzie wytwarza ujemne ciśnienie, z uszkodzonych komórek odprowadzić można by nadmiar tkanki tłuszczowej.
u stomatologa

Autor: Andrew Fresh
Źródło: http://www.flickr.com

Liposukcja wibracyjna jest oparta na użyciu specjalnego urządzenia, które sprawia ruch kaniuli. W tego typu sposób są uwalniane komórki tłuszczowe z otaczających tkanek oraz mogłyby być one odessane. U osób, które zdecydowały się na liposukcję laserową jest wprowadzana kaniula ze światłowodu lasera. Laser produkuje bardzo duże ilości energii, które przyczyniają się do rozpuszczenia tkanek. W związku z tym, że podczas trwania zabiegu dochodzi do koagulacji naczyń, niebezpieczeństwo pojawienia się urazu jest zmniejszone minimalnie. Tłuszcz, który rozpuszczony jest przez laser (zobacz: laser mediostar monolith) ulega odessaniu. Energia emitowana przez laser napina skórę. Liposukcja rotacyjna charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością. Pod wpływem wibracji kaniula porusza się w trzech płaszczyznach.

Emituje równocześnie infradźwięki oraz powoduje, że tłuszcz jest uwolniony ze struktur włóknisto-nerwowych. Osoby, obawiające się liposukcji tradycyjnej, skorzystać mogą z metod alternatywnych. Dobrana odpowiednio technika redukuje krwawienie oraz przywraca jędrność skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*