Dlaczego zapachy tak działają na nasze samopoczucie? Czym jest aromaterapia?

przez | 28 września 2022
Olejki eteryczne są dość często wykorzystywane w aromaterapii, lecz nie jedynie. Środki z olejkami eterycznymi nie tylko są odpowiedzialne za pielęgnację, ponieważ ich naturalne aromaty rewelacyjnie wpływają na nasze samopoczucie.

zapach jaśminu
Każdy może to docenić, więc najkorzystniej zdecydować się na nie w kąpieli albo podczas masażu.
aromaterapia

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Aromaterapia (kliknij) to faktycznie wSPAniałe, pachnące ziołami i kwiatami olejki eteryczne. Dzisiaj jednakowoż aromaterapię można przenieść do swojego domu, bo takie cudowne olejki znajdują się w płynach do kąpieli, środkach do ciała lub żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki eteryczne bardzo łatwo uzyskać z różnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (secret-soap) korzeni czy nasion. Każdy z nich charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, pewnie z nich orzeźwiają, pobudzają do działania, ulepszają nastrój, wpływają bardzo relaksująco.

Jeszcze kolejne z nich pomagają w zasypianiu, rewelacyjnie łagodzą różnorakie bóle, są afrodyzjakami.

Czy masz zamiar poznać rozpatrywany wątek trochę głębiej? Kliknij zatem ten odsyłacz – więcej znajdziesz tu (https://peakpackaging.pl/farmaceutyczny). Te porady też są użyteczne.

Jak wiec widać, wybór jest ogromny i właściwie od nas zależy, jaki stan planujemy wywołać. Kąpiel to bardzo przyjemna forma aromaterapii, jaka wpływa na nasze wszystkie zmysły, bo ciepła woda powoduje, iż aromat jest faktycznie intensywny. Dzięki czemu możemy dodać sobie energii czy delikatnie rozluźnić ciało. Olejki, jakie dodawane są do kąpielowych kosmetyków, nie rozpuszczają się w wodzie, tak więc cały czas są na jej powierzchni. Zobacz również .

Olejki są także perfekcyjne do masażu.

Dzięki olejkom eterycznym możemy połączyć plusy fizykoterapii z korzyściami, które płyną z wdychania i wcierania przez skórę wonnych esencji. Cudownie rozluźniają mięśnie, poprawia się także krążenie krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*