Niełatwa sztuka perfumowania się. Czy robimy to dobrze? Z jakiego powodu nie?

przez | 6 lutego 2024
Perfumy są uzupełnieniem całego stroju. Z ich pomocą możemy czuć się wyjątkowo seksowanie. Każda z kobiet ma w swojej toaletce przynajmniej jedną buteleczkę z ulubionym zapachem. Kluczowe pytanie brzmi jednak czy umiemy z nich należycie korzystać? Nawet jeśli jesteśmy pewni, że tak, może być zupełnie na odwrót. Dlaczego?

Perfumy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podstawowym błędem, jaki popełniamy jest zbyt mocne spryskanie się perfumami. Czasami zapach ciągnie się za nami oraz wywołuje okropne odruchy wśród innych. Zwłaszcza gdy stosujemy niezwykle mocnych orientalnych perfum, jak na przykład thierry mugler angel. Postarajmy się pozbyć się tego błędu. Jest on niezwykle irytujący dla osób, które przebywają z nami w jednym pomieszczeniu przez długi czas. Może doprowadzić do bólu głowy.

Po drugie, perfumy powinniśmy aplikować na gołe ciało. () Nie można ich używać na ubrania. Powód? Jeśli drugi raz zechcemy ubrać tę samą bluzkę, wówczas będziemy musieli spryskać się tym samym zapachem.

Przeczytaj więcej w tym artykule i przestudiuj analizowane zagadnienie też z innej perspektywy – one na pewno również Cię zainteresują!

Pomieszanie dwóch innych nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Po trzecie, perfumy trzeba nanosić na odpowiednie miejsca, czyli nadgarstki, szyję, okolice uszu oraz między piersiami. Dzięki temu ich zapach będzie bardziej trwały. Kolejną rzeczą, o jakiej powinniśmy pamiętać to nanoszenie perfum na natłuszczonej skórze. Najlepiej nanieść je na wykremowane ciało. Wówczas zapach będzie się utrzymywał o wiele dłużej.

Czego nie wiedzieliśmy o perfumowaniu a musimy? Mało kto wie, że ulubione zapachy powinno się nanosić na… zgięcia kolan. Tak charakterystyczny zapach jak thierry mugler angel z pewnością będzie nam towarzyszył jeszcze dłużej niż zawsze. Obecnie, kiedy lato w pełni ze spokojem możemy wypróbować ten sposób. Nie będziecie rozczarowane. Perfumy można również używać do… włosów. Warunkiem jest jednak to, aby umieszczać je na wilgotnych włosach. Najlepiej delikatnie spryskać włosy tuż po umyciu. Ulubiony zapach szybciej się ulotni, kiedy będziemy pocierać nadgarstki. To bardzo częsty błąd.

Perfumy

Autor: Florian Lehmuth
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatnią rzeczą, o której koniecznie należy pamiętać to kategoryczny zakaz używania dwóch innych nut zapachowych naraz. Efekt może być tragiczny! Z pewnością nie przysporzy nam szyku i elegancji. Raczej spowoduje, że będziemy pachnieć za mocno, a w dodatku nie wiadomo czym. Jak dowodzi stare polskie przysłowie: Za dużo grzybów w barszczu… Niezależnie od tego, które nuty zapachowe są naszymi ulubionymi pamiętajmy, iż przesyt nie jest dobrze odbierany. Lepiej pachnieć delikatnie niż wulgarnie rozsiewać swój zapach na każdą stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*