Czy faktycznie spożywanie wody jest szalenie zdrowe?

przez | 3 lutego 2023
Często myślimy, że coś jest korzystne dla zdrowia, lecz prawda jest inna. Jednakże z całą pewnością częste picie wody ma sporo sensu. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Początkowo nie lubiłem wody, preferowałem napoje gazowane, lecz przyzwyczaiłem się do tego smaku i w sumie teraz nie mogę sobie wyobrazić lepszego napoju do ugaszenia pragnienia. Z tego co wiem, nieustannie rośnie wśród polskich konsumentów popyt na wodę – przykładowo zdrowa woda jonizowana jest modna.

butelka wody mineralnej

Autor: Dan Markeye
Źródło: http://www.flickr.com

Sądzę, że to bardzo dobra wiadomość – coś należy pić, a ogólnie inne napoje mają dużo wad. Czyli sok jest drogi, a więc gdybyśmy tylko po pili, pewnie spostrzeglibyśmy, iż wydajemy duże sumy na ten napój. A poza tym, sok to przecież kalorie. Herbata? Tak naprawdę to świetny napój. Jednak w większych ilościach to wyłącznie niesłodzona herbata jest OK. Cukier cukier trzcinowy jest pyszny, sprawia, że herbata jest lepsza w smaku, ale nadużywanie go nie jest dobrym rozwiązaniem. Można powiedzieć, iż woda – gazowana albo bez, to aktualnie bardzo dobra alternatywa.

Sam mieszkam na Warmii, a więc jeśli najdzie mnie taka potrzeba, nawet mogę wypić wodę z kranu. Jednak w zasadzie nie polecam, lepszym wyjściem jest kupno wody butelkowanej. Należy dobrze dobrać wodę, ponieważ często zwykła woda ze sklepu nie jest zdrowa dla nas. Tzn. może nie przeszkadza, lecz nie ma dużych właściwości spożywczych. Moim zdaniem dobra, zdrowa, pyszna woda to chociażby ta firmy aquator. Gorąco zachęcam do spożywania akurat tej wody – mi akurat naprawdę pasuje – idź na mój blog.

Komu szczególnie polecam picie wody? Takim ludziom, którzy stojąc na wadze zauważają, że muszą trochę schudnąć, zrzucić zbędne kilogramy. Można powiedzieć, iż także cukrzycy nie powinni pić czegoś innego, niż woda. Nie chciałbym tutaj przesadnie chwalić wody, ale prawda jest taka, że odkąd właśnie codziennie ją spożywam, znacznie poprawiło się moje zdrowie. Dużo lepiej się czuję. Naprawdę nie przesadzam: trudno myśleć, iż woda – akurat piję niegazowaną, nie sprawia, że nareszcie nasz organizm niejako się raduje. Życzę smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*