W jaki sposób dbać o włosy, aby były ładne i zdrowe? Są na to sposoby, należy się do nich zastosować, aby uzyskać pożądany efekt

przez | 5 lutego 2023
Włosy naprawdę szybko reagują na to co dzieje się w naszym ciele. Wpływ ma na to sporo czynników, przykładowo zaburzenia hormonalne, choroby czy złe nawyki żywieniowe. Wszystko to może wpłynąć na przerzedzanie się włosów. Mechanizm taki niestety działa nawet mocniej, gdyż kiepska kondycja włosów to sygnał, że z naszym ciałem coś jest nie tak, w związku z tym niekiedy trzeba udać się do doktora.

Całe szczęście często nie jest to konieczne, bo za mała ilość witamin i minerałów, które mogą wpływać na zły stan włosów, uzupełni odpowiedni suplement, przykładowo z serii kosmetyki Joico (polecam przeczytać). Jednakże należy też wiedzieć, iż żadna tabletka ani też zachwalany środek nie zastąpi zrównoważonej diety. Bo stresy oraz nerwowe momenty również osłabiają włosy, każda z pań musi odnaleźć sposób na ich ukojenie, więc musimy codziennie znaleźć chociaż chwilę na relaks. Ważne w pielęgnacji włosów jest z pewnością ich odpowiednie mycie.

długie, proste włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com

Jednak w czasie takiego nieskomplikowanego zabiegu zdarza się popełniać błędy. Przed nałożeniem szamponu włosy powinny być dobrze spłukane, szampon natomiast najpierw wylewamy na dłoń i spieniamy go, zaś dopiero w następnej kolejności nanosi się go i w delikatny sposób wmasowujemy. Dzięki temu jak najmniej poplątamy kosmyki włosów (). Czynność taką trzeba powtórzyć, a raz na parę dni dobrze jest zakończyć mycie włosów płukanką, jaka zwiększy połysk oraz wzmocni nasze włosy. Dobrym oraz dość znanym sposobem jest płukanie włosów raz w tygodniu używając do tego celu przegotowanej oraz wystudzonej wody z dodatkiem dwóch łyżek octu jabłkowego. Taka kuracja pomoże w rozczesaniu, zwiększa blask i zmiękcza włosy.


Warto też stosować płukanki ziołowe, należy przy tym także korzystać z bardziej fachowych sposobów, przykładem niech będzie profesjonalna maska do włosów. Stosowanie takich masek jest bardzo rekomendowane dla kobiet o dłuższych włosach. By nie nabawić się podrażnień, nałożyć je trzeba kilka centymetrów od nasady. Należy też w tym celu owinąć głowę ciepłym ręcznikiem.

Jeśli zaprezentowany tekst zabrał Cię w nieznany rejon wiedzy, to dobrze się składa, ponieważ masz możliwość poznać pozostałe informacje tutaj – kliknij na ten odnośnik i poczytaj więcej.

Po pół godzinie włosy powinno się dobrze spłukać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*