W jakim celu i w jaki sposób poprawiamy sobie wizerunek

przez | 28 marca 2023
Niemal każda kobieta posiada swoje najważniejsze kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Mówi się, że najlepiej jest niepodważalnie być kojarzoną z tym samym bukietem zapachowym i faktycznie wiele z nas przywiązuje się do wybranych flakoników. Chanel No 5 to uosobienie kobiecości i dla wielu wyjątkowy zapach. Panowie powinni o tym pamiętać.

Autor: NATURADO

Mimo że sławę zdobyły zapachy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, Dior, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik uwielbionych przez wszystkich francuskich perfum nadal działa na wyobraźnię. Prawie nikt nie wie, że kompozycja zapachowa została zaprojektowana w 1917 roku. Natomiast perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel (odkryj także inne kosmetyki: ) najpierw rozdała swoim wyjątkowym klientom dosłownie kilka próbek dopiero co powstałych perfum, a gdy zauważyła w ich oczach zachwyt, wtedy wprowadziła je na rynek.

Tutaj wybór wygląda podobnie. Kosmetyki do makijażu nie są najtańsze i w dodatku niełatwo znaleźć idealne. Puder oraz podkład powinny być dostosowane do rodzaju cery, a ich ceny czasami osłabiają. Nie tak łatwo wykazywać się oszczędnością przy tego typu kosmetykach, ale jednak część kobiet (spódniczki damskie) zdobywa rewelacyjne kosmetyki niedużych firm. Cienie do powiek i maskary za kilka złotych potrafią przebić skutecznością drogie i markowe produkty. To najczęściej prawdziwe skarby kobiecej kosmetyczki.

Mówi się, że „piątka” narodziła się przez przypadek. Do receptury dodano zbyt dużo aldehydów, co w efekcie dało znany nam już efekt. Na zapach składa się ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Kolejną ciekawostką może wydać się dla czytających informacja, że to właśnie te perfumy były hitem wśród … nazistów. Coco była zaskoczona i bała się, że zapach po wojnie nieodwołalnie będzie kojarzył się negatywnie. Jak się jednak okazało No 5 to najpopularniejsza perfuma współcześnie. Inne typy kosmetyków, które polecamy: .

Podobno kobieta musi być wierna zapachom, szczególnie, jeżeli znalazła idealny. Niektóre panie dostosowują perfumy do części roku albo zwyczajnie do nastroju. Czasami lepiej postawić na zdecydowane Opium, a na słoneczny wakacyjny dzień idealnie pasują perfumy: .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*