Po co prowadzony jest lifting i lifting jakich części ciała przeprowadzany jest zazwyczaj?

przez | 30 sierpnia 2022
Zabiegi medycyny plastycznej są aktualnie coraz bardziej popularne i mniej kosztowne. Decydujemy się najczęściej na zabiegi mniej inwazyjne, gdyż są one mniej kosztowne oraz nie wymagają leżenia w szpitalu.

lifting

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Mają one jednak ten minus, że trzeba je powtarzać, żeby rezultat ciągle był widoczny.
Jednym z niezwykle często realizowanych zabiegów jest lifting i liposukcja. Do zrealizowania liftingu nie zawsze niezbędny jest skalpel. Mniej inwazyjne zabiegi tego rodzaju to wolumetria oraz termolifting. Klasyczny operacyjny lifting ma za zadanie podnoszenie oraz naciągnięcie zwiotczałej cery na twarzy i poprawienie jej konturu. Ma również na celu wyzbycie się zmarszczek. Zabieg ten jest dosyć dolegliwy oraz niestety wymaga hospitalizacji. Może mieć też przykre powikłania pod postacią porażenia nerwów twarzowych oraz wypadania włosów. Jednak są to bardzo rzadkie przypadki. Jeżeli zabieg jest przeprowadzany w profesjonalnej klinice u doświadczonego lekarza, wtedy ryzyko tego rodzaju powikłana jest bardzo małe. Liposukcja z kolei dopomaga pozbyć się tkanki tłuszczowej z niektórych okolic ciała.
Zimą pamiętaj o depilacji

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Opiera się ona na odsysaniu tkanki tłuszczowej.

Kiedy będziesz zdania, że opublikowane w tym artykule informacje są godne uwagi, przeczytaj jeszcze szczegóły w linku dermatologia estetyczna we Wrocławiu. Odnajdziesz tam równie wartościowe dane.

Przeprowadza się ją najczęściej z brzucha, boków ciała i z ud. Sporadycznie zabieg taki dotyczy ramion, pleców czy też szyi. Odessanie tłuszczu niesie ze sobą pewne niepożądane działania, z tego też powodu decyzja na zapisanie się na tego typu zabieg podejmowana być powinna w takiej sytuacji, kiedy tkanki tłuszczowej nie moglibyśmy się pozbyć w jakikolwiek inny sposób. Istotne jest, aby i w tym wypadku zdecydować się na niezwykle kompetentnego, doświadczonego doktora.

W innym wypadku operacja może się zakończyć zniekształceniem figury. Zabiegi medycyny estetycznej mogłyby przynosić wyśmienite wyniki i są w stanie zmienić życie pacjentki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*