Który podkład do twarzy warto wybrać w przypadku skóry mieszanej?

przez | 27 sierpnia 2022
Każda pani rozumie, że codzienne pielęgnowanie twarzy oraz odpowiedni make-up w przypadku, kiedy mamy do czynienia ze skórą mieszaną, może być niezwykle znacznym kłopotem. Skóra mieszana, która przedstawia połączenie cery tłustej i suchej, potrzebuje szczególnego traktowania, w którym trzeba mieć na uwadze wszystkie jej potrzeby.

podkłady do twarzy

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com
Olejek arganowy

Źródło: lokikoki.pl
Czy jednak do pielęgnowania oraz do makijażu cery mieszanej potrzebujemy kilku różnorodnego typu kosmetyków – podpowiemy w jaki sposób każdego dnia postępować z tym powodującym kłopoty typem skóry. Na rynku kosmetyków moglibyśmy znaleźć dla przykładu podkłady do twarzy, które zostały odpowiednio dostosowane do potrzeb tej problematycznej cery mieszanej. Skupiają one właściwości nawilżające oraz matujące, dzięki czemu skóra może być nawilżana, a jednocześnie nadmierna produkcja serum przez gruczoły łojowe jest ograniczona.

Gdy masz chęć dowiedzieć się czegoś fascynującego, to oryginalna treść (http://www.dermamed.com.pl/oferta/alidya) może dopomóc Ci w tym. Na takiej witrynie odnajdziesz tylko właściwe informacje.

Trzeba jednak znacząco zaznaczyć, że wiele podkładów takiego rodzaju oddziałuje na cerę bardziej, niż jednokierunkowo, czyli skutecznego matowania lub nawilżania skóry. Jeśli więc chcielibyśmy uniknąć poprawienia się kondycji jednej strony twarzy kosztem drugiej, powinno się jednak korzystać z 2 różnych preparatów.

Jeśli wybieramy 2 odmienne podkłady do makijażu cery mieszanej, powinniśmy w każdym przypadku mieć świadomość tego, aby ich kolory były w najwyższym stopniu zbliżone. Najlepiej wybierać kosmetyki od tego samego producenta, ponieważ w takiej sytuacji możemy mieć gwarancję, że paleta barw będzie wzajemnie bardziej podobna.

W czasie wyboru podkładu do twarzy, specjalną uwagę dobrze byłoby zwracać na Produkty renomowanych producentów, których receptura jest wzmocniona przez barwniki hybrydowe, a które pozwalają na najlepsze dopasowanie do naturalnego koloru skóry. Dzięki takiemu rozwiązaniu zminimalizujemy także ryzyko tego, że kolory podkładów do twarzy będą się od siebie bardzo odróżniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*