Jakie wyróżniamy bazy pod makijaż i które z nich są najlepsze?

przez | 27 stycznia 2022
Jest to kosmetyk do zadań specjalnych, gdyż kamufluje on przebarwienia i niedoskonałości skóry, a także wygładza cerę.
Zależnie od potrzeb bazy pod makijaż możemy używać na co dzień albo na szczególne wyjścia.

sprzęt

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Baza pod makijaż jest kosmetykiem, który nałożony na cerę przedłuża trwałość makijażu. Kosmetyk ten czyni to poprzez redukcję styczności cery z podkładem. Dobrze dobrana baza pod makijaż jest zdolna przedłużyć jego trwałość nawet o 12 h. Podstawowy podział kosmetyków to rozdział na bazy wygładzające, matowe oraz rozświetlające. Główny składnik pudrowych mineralnych baz, to pudry. Dzięki temu tego typu baza działa matująco i pochłania nadmiar sebum. Puder musi się prawidłowo rozcierać oraz powinien być zmielony na drobny pył, który zapewnia długotrwały efekt matowości. Bardziej znaczące drobinki widoczne są na skórze oraz uniemożliwiają jego równomierne rozprowadzenie. Nie wszelkie naturalne podkłady będą się sprawdzały prawidłowo w roli bazy. Bardzo dobrym pudrem jest puder ryżowy. Nawilżające bazy sprawiają, że cera staje się bardziej nawodniona oraz elastyczna. Łagodzą one także podrażnienia. Pielęgnują także cerę i wydłużają trwałość makijażu.
Tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
złamana noga

Autor: John Swindells
Źródło: http://www.flickr.com

Większość baz pod makijaż – dorota małecka makijaż ślubny z dojazdem dostępnych na rynku, są to bazy silikonowe. Silikony są silnie okluzyjne a oznacza to, że na cerze tworzą nieprzepuszczalna warstwę, która prowadzić może do zatykania porów i mnożenia się bakterii. Nie można zmywać ich wodą a do usunięcia ich użyć trzeba tłuszczów. Na bazę silikonową nie trzeba nakładać podkładu wodoodpornego, ponieważ takie kosmetyki przeważnie w swoim składzie posiadają już tego typu podkład. Silikonowa baza pod makijaż bardzo dobrze komponuje się z lekkimi podkładami wodnymi. Rekomendowana jest ona dla cery dojrzałej i cery suchej.

Olejowa baza pod make-up działa podobnie do baz silikonowych oraz tworzy na skórze powłokę, do jakiej podkład przywiera. Rolę bazy pod makijaż pełnić mogą także lekkie, naturalne oleje takie jak olej różany, olej lniany czy olej z pestek malin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*