Jaki kształt paznokci wybrać, jeśli mamy smukłe dłonie, a którego lepiej nie wybierać, gdy wykonujemy wiele domowych czynności?

przez | 5 stycznia 2023
paznokcie są skonstruowane z twardej, ale elastycznej płytki. Tworzą ją ciasno ułożone, zrogowaciałe komórki, które nachodzą na siebie tak jak dachówki. Główny budulec paznokci, to kreatyna, a zatem włókniste, twarde białka, które są bogate w siarkę oraz kwasy tłuszczowe oraz wodę.
Podstawowymi czynnościami, które pielęgnują paznokcie jest odsuwanie skórek, piłowanie oraz malowanie.

Najbardziej popularne kształty paznokci, to migdałki, owalne, w kształcie kwadratu albo zaokrąglone kwadraty. Jeżeli mieszkasz w okolicy miasta Słupsk paznokcie o kształcie migdałków z pewnością niezwykle prawidłowo będą wypielęgnowane przez dobrą manikiurzystkę. Tego typu paznokcie wizualnie wydłużają oraz wysmuklają palce. Paznokcie w kształcie migdałków uznawane są wielokrotnie za w najwyższym stopniu kobiece oraz seksowne.

Jeżeli prezentowany tekst jest dla Ciebie ciekawy, odkryj www (https://dentistree.pl/#kontakt), a dowiesz się więcej informacji, które Cię bardzo zafascynują.

Na tego typu kształt paznokci mogą sobie pozwolić jedynie panie, które mają długie paznokcie, gdyż kształt ich nie jest wskazany osobom wykonującym wiele domowych czynności. Zmywanie czy pranie lub wycieranie kurzu z paznokciami o kształcie migdałków jest bardzo niewygodne. Tego typu paznokcie doskonale wyglądają pomalowane lakierami w ciemniejszych, wyrazistych kolorach. Może to być przykładowo burgund czy czerwone wino.

nogi

Źródło: pixabay.com
Paznokcie zaokrąglone są w najwyższym stopniu uniwersalnym kształtem, który prawidłowo będzie prezentował się na krótkich paznokciach. W kształcie owalu paznokcie bardzo delikatnie wysmuklają dłonie i są one proste do pielęgnowania. Na tego typu paznokcie można by zdecydować się, gdy zaczynamy zabawę w manikiurzystkę. Jeśli płytka paznokcia nie jest wystarczająco twarda, jest to doskonały wybór. Krótkie, w kształcie kwadratu paznokcie elegancko wyglądają oraz są wygodne w życiu bieżącym.

Można by je wyczarować na średniej długości paznokciach. Niestety tego typu kształt paznokci wizualnie skracać może i poszerzać palce, zatem zalecany jest ten kształt paniom, które posiadają smukłe dłonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*