Archiwa tagu: paznokcie

paznokcie

W jaki sposób dbać o własne ciało i wszystkie jego fragmenty

Pielęgnacja swojego ciała to zasadnicza sprawa we współczesnych czasach. Nie ważne czy dotyczy to kobiety czy mężczyzny, człowiek musi pielęgnować swoje ciało i wiedzieć w jaki sposób powinno się to robić. Zasadnicza sprawa: samo kąpanie się czasami, lub nawet codziennie nie wystarczy. Istnieją różnorodne fragmenty ciała, o które trzeba regularnie dbać.

Każda kobieta powinna przynajmniej od czasu do czasu o siebie zadbać – a jaką radość Ty sobie dzisiaj sprawiłaś?

W nieustającej gonitwie codziennych obowiązków niejednokrotnie zapominamy o samych sobie – jeśli musisz rany odwieźć dziecko do przedszkola, przygotować domownikom śniadanie, pojechać na osiem godzin do pracy, a dodatkowo po pracy pójść na zakupy, odebrać dzieci ze szkoły, zrobić obiad i jeszcze w międzyczasie nastawić pranie i posprzątać w domu – na pewno nawet sekundy nie poświęcasz myśli, w jaki sposób sprawić sobie przyjemność i się odprężyć. Tymczasem to poważny błąd!

Jaki kształt paznokci wybrać, jeśli mamy smukłe dłonie, a którego lepiej nie wybierać, gdy wykonujemy wiele domowych czynności?

paznokcie są zbudowane z twardej, lecz elastycznej płytki. Generują ją ułożone ciasno, zrogowaciałe komórki, które nachodzą na siebie tak jak dachówki. Kluczowy budulec paznokci, to kreatyna, a zatem włókniste, twarde białka, które są bogate w siarkę i kwasy tłuszczowe oraz wodę.
Podstawowymi czynnościami, które pielęgnują paznokcie jest odsuwanie skórek, piłowanie oraz malowanie.