Zęby Toma Hanksa

przez | 8 kwietnia 2023
Na co spoglądają osoby, które cię pierwszy raz poznają? Na pewno będą to ubranie, sposób mówienie, kolor oczu. No i rzecz jasna uzębienie. Nie czarujmy się, każdy szufladkuje świeżo poznaną osobę po prezencji. W sytuacji, gdy ktoś posiada brzydkie, szczerbate zęby, jest zazwyczaj gorzej oceniany.

W krajach rozwiniętych twierdzi się, że obowiązkiem każdego porządnego człowieka jest dbanie o nienaganne uzębienie (clinident.pl/Implanty/). Mając zniszczone zęby nie można osiągnąć sukcesu w wielu obszarach zawodowych. To także kluczowe dla świeżych absolwentów uczelni – kiedy wybierasz się na rozmowę o pracę, ostrożnie dobierasz ubiór, ale czy myślisz o tym, czy twoje zęby wyglądają dobrze? Człowiek, który przeprowadzał rozmowę, bez wątpienia spojrzy na twoje zęby i ich prezencja posiada duże znaczenie….

Nasz ukryty wiek przedstawia uzębienie. Nie od teraz wiadomo, że wspaniały uśmiech potrafi otworzyć nam rozmaite drzwi. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że miło plotkuje się z osobą, która ma promieniujące zdrowiem i śnieżnobiałe ząbki. Błyskotliwy uśmiech to często cel wielu ludzi. Niestety, przez zły tryb życia znacznie szkodzimy naszemu uzębieniu. Wiemy że nikt nie ma trudności, w tym by rozpoznać namiętnego palacza. Musimy tylko zbliżyć się i poczuć jego oddech. Wskazują go również żółte zęby. Mimo wszystko popalanie papierosów to nie jedyny nasz problem. Kochamy słodycze i spożywamy je w znacznych ilościach. Cukier potęguje próchnicę, która jest w tym momencie co raz powszechniejszą chorobą naszych dzieci. Przebarwienia to także efekt spożywania dużych ilości kawy i herbaty, które pozostawiają smugi na zębach..

Najgorsza stała się ponad wszystko uboga wiedza społeczeństwa. Mówiąc wprost nie znamy sposobów aby dbać o nasze uzębienie. Szczotkujemy je zły sposób, nie używamy nici dentystycznych i nie płuczemy jamy ustnej po każdym posiłku. Są nawet takie osoby, jakie nie czyszczą zębów nawet dwa razy dziennie, a przecież jest to bezwarunkowe minimum.

Lecz właściwa opieka – domy opieki mazowieckie ceny nad uzębieniem to nie wyłącznie wybielanie (clinident.pl/Wybielanie-zebow/). Fundamentalne jest robienie regularnych kontroli formy zdrowotnej zębów. Jeśli pragniesz, by twoje zęby były w dobrej kondycji cały czas, odwiedzaj dobrego dentystę przynajmniej kilka3 razy w ciągu roku. Sprawdzony gabinet stomatologiczny we Wrocławiu znajdziesz, do Google wpisując sformułowanie „dentysta Wrocław”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*