Sztuka używania pachnideł

przez | 12 czerwca 2023
To, czym pachniesz, mówi o tobie o wiele więcej, aniżeli sądzisz. Dobrze dobrane pachnidła mogą być twoją najlepszą wizytówką. By osiągnąć ten efekt, dobrze jest odkryć tajniki używania perfum. W jaki sposób stosować ulubiony zapach, żeby w pełni wykorzystać jego moc? Przedstawiamy zasady używania perfum.

zapachy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Najlepsze pachnidła to te, które lubisz. Ich zapach musi sprawiać ci przyjemność – więcej . I nie ma znaczenia np. to, że należą do tańszych. Warto bowiem pamiętać, iż na ich cenę składa się nie tylko koszt produkcji, ale też ładne opakowanie jak też kampania marketingowa. Jeśli zatem najbardziej pasuje ci niekosztowna oraz wcale nie najmodniejsza woda toaletowa, stosuj ją bez skrępowania. Jeżeli czujesz się w swych perfumach Comme Des Garcons wspaniale, to znaczy, iż mieszczą one cząsteczki uzupełniające się z cząsteczkami twego organizmu. Z kolei nawet najbardziej droga – przeczytaj jaką sól sypie się na drogi – woda toaletowa firmowana nazwiskiem słynnej gwiazdy może ci się nie podobać i swoją wonią odrzucać. Jest bardzo prawdopodobne, że w tej kompozycji składników są molekuły bardzo podobne do twych, zatem organizm ich po prostu nie akceptuje, albowiem ich nie potrzebuje.

Nie łącz zapachów pachnideł, gdyż w rezultacie może powstać trudna do zniesienia kompozycja. Jeśli spryskujesz się rano jakimiś pachnidłami a przez cały dzień nie przebierasz stroju, pozostań przy tym samym zapachu do końca dnia. O ile to możliwe, kup sobie balsam do ciała o podobnym zapachu. By nie zakłócić zapachu perfum, używaj bezzapachowego dezodorantu. Nie nadużywaj perfum, pamiętaj, iż dookoła ciebie są też inni ludzie. Może im ten zapach nie odpowiadać, zdarza się, iż wywołuje reakcję alergiczną.

prezent

Autor: Shari’s Berries
Źródło: http://www.flickr.com

To nieprawda, że latem powinno się używać roślinno-wodnych woni, natomiast w zimie ciężkich, oleistych. Ważne jest jedynie twe osobiste odczucie. Jeśli na wieczór wolisz łagodną mgiełkę pachnącą kwiatami, zaś o świcie ciężkie orientalne pachnidła – nie zawahaj się ich użyć. Kupowanie pachnideł jest kwestią niezwykle intymną. Trzeba dobrać je samemu i trudno zdać się w tej sprawie na kogoś innego. Z tej przyczyny nie kupuj pachnideł komuś w prezencie, jeżeli nie masz pewności, jakie wonie lubi. Zawsze możesz się dowiedzieć, których perfum używa i gdy są to perfumy Chloe kupić do nich środek łagodzący czy płyn do kąpieli o podobnym zapachu.

Powiązany artykuł –

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*