Jak pomaga kozie mleko? Jakiego rodzaju ma właściwości, o których najlepiej powiedzieć?

przez | 27 maja 2023
Kozie mleko od niepamiętnych czasów stanowi jednej z najbardziej zdrowych i naturalnych surowców spożywczych. Jest to również bardzo powszechny składnik produktów kosmetycznych, jakie służą do mycia oraz pielęgnacji twarzy i ciała.

pejzaż - zdrowie

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com
To faktycznie cenny i najbardziej efektywny zasób pochodzenia naturalnego, który ma niezwykle mocne nawilżające właściwości. Kozy to zwierzęta świetnie znane ze swojej wytrzymałości i odporności na różne dolegliwości. Należy mieć na uwadze, że kozie mleko jest rewelacyjne gatunkowo a także nieprzetworzone. Posiada ono najwyższej jakości minerały oraz witaminy, wpływają bardzo korzystnie na osoby, które chorują na schorzenia wątroby i płuc.
Kozie mleko potrafi przeciwdziałać rozwojowi raka, co ciekawe może być spożywane przez osoby, jakie są chore na skazę białkową. Od zawsze kosmetyki na bazie koziego mleka przeznaczone były dla osób o problematycznej, suchej skórze. Czasem były i używane w obrębie zmian łuszczycowych. Obecnie kozie mleko stosuje się także w recepturach środków, jakie służą do pielęgnacji skóry suchej.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci następny wpis na podobny temat. Liczymy na to, że przypadnie Ci do gustu. Wejdź w link – tam oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie.

Mleko zawiera niezwykle cenny kwas linolowy, można zaliczyć go do grupy omega-6. Kolejne naturalne tłuszcze, które znajdują się w jego składzie rewelacyjnie mają wpływ nie tylko na naskórek, lecz także na włosy. Najnowsze artykuły: portal.

skóra - selfie

Autor: Agência Brasil Fotografias
Źródło: http://www.flickr.com
Długotrwałe stosowanie kosmetyków z takiego mleka mocno poprawia miękkość włosów i nawilżenie skóry. Ważną zaletą produktów jest to, iż nie są zasadowe czy kwasowe. To więc idealny produkt dla naszej skóry, gdzie pH jest neutralne.

Odpowiada za to kwas mlekowy, zapewnia on kosmetykom odpowiednie ph dla naszej skóry. Zawsze najlepiej dbać o swoją skórę stosując takie kosmetyki, ale również istotne są inne pomocne, nawilżające środki, jak płyn do kąpieli. Warto wybrać go dobrze. Dla poszukujących: pachnący płyn do kąpieli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*